Biežāk uzdotie jautājumi




Izdalījumi, smakojoši izdalījumi, gardnerellas, intīmā higiēna
Anonīms2012. gada 5. jūnijs 01:37
Nesaprotu kas ar mani notiek pēdējās divas nedēļas. No manis tek kaut kāds asi smakojošs šķidrums. Higiēnu ievēroju, kā vienmēr, bet dienas otrajā pusē, esot darbā, jūtu šo smaku un mitrumu, (īpaši slapjš nav, bet mitrs gan, pēc urīna neož), īpaši ja ir jāsēd pāris stundas. Smaka tāda, it kā zivis pūtu. Pretīga.
Arī pēc vannas, pēc dušas...paiet pāris stundas un es" smirdu" no apakšgala. NEKAD agrāk tā nav bijis. Vai tā ir ginekoloģiska vaina vai kaut kas cits? Kā lai atrisinu šo nepatīkamo problēmu?

Dakteris Kociņš atbild: "Visticamākais, nepatīkamo sajutu izraisītājas ir gardnerellas, kuru attīstībai pati esi radījusi labvēlīgus apstākļus.
Problēmas risināšanas nolūkā ieteiktu iegādāties intīmās ziepes, kuru sastāvā ir pienskābe. Šīs ziepes ir paredzēts lietot maksts iekšpusē un to var darīt vairākas reizes dienā. Pēc mazgāšanās tās necenšas pilnīgi izskalot, jo pienskābe radīs labvēlīgus apstākļus normālās maksts mikrofloras atjaunošanai.
Uzlabojumam jābūt diezgan ātri, bet, ja dažu dienu laikā stāvoklis neuzlabojas, tad jāatlicina laiks un nauda ginekologa apmeklējumam, lai noskaidrotu turpmākās rīcības taktiku."
Anonīms2012. gada 1. decembris 01:51
Vai varu turpināt dzimumdzīvi, ja man atklātas gardnerellas?


Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka šī saslimšana ir tik nopietna, ka tik ļoti jāfetišizē tās ārstēšana.
Jāsāk būtu ar higiēnas pasākumiem, lai veicinātu pašas sievietes pienskābo baktēriju pozitīvo ietekmi (ziepes ar pienskābi, lodītes ar pienskābām baktērijām) un pienskābām baktērijām gaiss ir vajadzīgs. Ja ar vienkāršiem paņēmieniem neizdodas problēmu atrisināt, tad var mēģināt lietot kādu ķimiopreparātu, bet tie parasti ir recepšu medikamenti un dakteris tad izstāstīs savu teoriju, kā kuram attiecīgā gadījumā uzvesties.
Lai arī kā to nevēlos sacīt, bet gardnerelloze ir dzīves uztveres un nesaskanīgu seksuālo attiecību saslimšana. Seksuālo attiecību iztrūkums arī var būt nesaskanīgas seksuālās attiecības."


Anonīms2012. gada 3. decembris 07:10
Kā piena sēnītes un gardnerellas var ietekmēt grūtniecību?
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti ietekme ir nenozīmīga. Galvenokārt cieš grūtnieces pašsajūta un garastāvoklis.
Ja šīs kaites netiek ārstētas un manifestējas ļoti spēcīgi, tad pastāv paaugstināts priekšlaicīgu dzemdību risks.
Runājiet ar savu ārstu un viņš jums noteikti palīdzēs."

Anonīms2013. gada 11. janvāris 06:44
Ko darīt, ja grūtniecības laikā atklātas gardnerellas? Vai to ārstēšana nevar kaitēt bērniņam?


Dakteris Kociņš atbild: "Pirmā palīdzība gardnerellu infekcijas gadījumā sevī ietver skābās vides atjaunošanu makstī ar higiēnas pasākumiem un dažādiem preparātiem, kas satur pienskābi vai pienskābās baktērijas. Ja šie pasākumi nedod gaidīto rezultātu, tad terapijā var pievienot ķīmiskos preparātus. Uzskatu, ka veselība ir labāka par jebkuru infekciju un nozīmējot ķīmiskos līdzekļus, ir jāizvērtē gaidāmais efekts. Parasti šie līdzekļi ir maztoksiski un tiek panākti labi rezultāti.
Precīzāku informāciju noteikti iegūsiet pie sava ārsta."

Anonīms2013. gada 12. augusts 03:22
Vai pieaugusi sieviete drikst mazgat vaginu no iekspuses?


Par maksts mazgāsānu dakteris Kociņš atbild: "Ja problēmas sagādā nepatīkami izdalījumi, tad parasti ir traucēta maksts ekoloģija. Vairumā gadījumu iemesls tam ir pienskābo baktēriju nespēja tikt galā ar saviem uzdevumiem. Tās vairs nespēj saražot pietiekami daudz pienskābi un citas vielas, kas pasargā maksti no citu mikroorganismu izraisītiem iekaisumiem. Lai pienskābām baktērijām palīdzētu, iesaku lietot intīmas ziepes, kas satur pienskābi un ar tām kārtīgi apstrādāt maksts iekšpusi. Pēc tam vajadzētu šīs ziepes atstāt makstī. Ziepēs esošā pienskābe veiks sava veida dezinfekciju, jo tā ir patīkama tikai pienskābām baktērijām, bet pārējiem mikroorganismiem var būt iznīcinoša.
Pērkot intīmās higiēnas līdzekļus iesaku paskatīties aprakstā, vai tie satur pienskābi."

Anonīms2013. gada 28. jūlijs 23:55
Kādus tautas medicīnas līdzekļus var lietot ja ir anaerobā vaginoze?  
Dakteris Kociņš atbild: "Ja ir anaerobā vaginoze, tad tas nozīmē ka maksts iekaisumu uztur mikroorganismi, kuri jūtas labi bezskābekļa vidē. Lai no tiem atbrīvotos, makstī pastiprināti jānodrošina gaisa piekļuve. Viens no variantiem ir veselīgas un labas emocijas radošas dzimumattiecības un otrs variants - apmazgāšanās ar pienskābi saturošiem produktiem tā, lai apmazgāšanās laikā tiktu nodrošināta šo produktu un gaisa piekļuve visās maksts velvēs. To vieglāk paveikt, ja apmazgāšanās notiek tupus stāvoklī."
Anonīms2013. gada 7. jūlijs 01:40
Vai vēzim ir gardnerellu smaka?
Par vēža smaku dakteris Kociņš atbild: "Tā nav raksturīgākā pazīme. Vēlākās stadijās, vēzim progresējot, var aktivēties dažādi fakultatīvi patogēni mikroorganismi un to starpā arī gardnerellas. Tas vairāk saistīts ar vispārēju organisma novājināšanos un organisma pretestības spēju izsīkumu."

Anonīms2013. gada 21. marts 08:27
Vai ir kādas iedarbīgas tautas metodes pret nepatīkamo smaku dzimumorgānu rajonā?
Dakteris Kociņš atbild: "Vislabākais līdzeklis ir brīva gaisa apmaiņa (brīva elpojoša veļa, patīkamas un prieku sniedzošas dzimumattiecības) un tīrs ūdens.
Ja ar to ir par maz, tad aptiekās var iegādāties speciālos intīmās higiēnas līdzekļus, kas samērā ātri palīdz atjaunot un uzturēt normālās mikrofloras homeostāzi intīmajās zonās. Iegādājoties šos līdzekļus ieteiktu izvēlēties tos, kuru sastāvā ir pienskābe vai pat pienskābās baktērijas. Vārds -"intīms"- līdzekļa nosaukumā un aprakstā drīkst arī izpalikt."

Anonīms2013. gada 22. marts 00:15
Ja ir sēnīte pa ginekoloģisko līniju, kādas sāpes ar to var būt saistāmas?

Anonīms2013. gada 25. marts 03:12
Esmu ilgstošā komandējumā ārzemēs. Pirms aizbraukšanas ārste man izrakstīja antibiotikas un nu tās lietoju. Tagad aktivizējusies piena sēne un tā rada nepatīkamas sajūtas. Kā lai sev palīdzu? Vai ir kādi tautas līdzekļi vai kaut kas aptiekā bez receptes iegādājams?
 Dakteris Kociņš atbild: "Uzturā produkti ar pienskābām un bifidobaktērijām. Aptiekā var iegādāties probiotiķus.
Bez receptēm parasti var iegādāties Ung.Clotrimasoli.
Apmazgājoties lietot līdzekļus, kas satur pienskābi vai pienskābās baktērijas. Ar šiem līdzekļiem jāapstrādā maksts iekšpuse, cik vien dziļi var un pēc tam vajadzētu pacensties daļēju šos līdzekļus atstāt iekša, bet ne skalot laukā. Lai izdodas pieveikt disbakteriozi!"

Anonīms2013. gada 8. aprīlis 09:21
Kādas zāles var palīdzēt maksts iekaisuma gadījumā?
Dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no iekaisuma veida un cēloņiem, kas šo iekaisumu aktivējuši. Pieeja dažādos gadījumos ir dažāda. Pirms ķerties pie medikamenta izvēles, labāk pakonsultēties ar speciālistu tieši par savu individuālo gadījumu."




 Operācijas, laparoskopiskās operācijas

Anonīms2013. gada 2. jūlijs 01:22
Kādas laparoskopiskās operācijas veic dakteris Kociņš?

Par Laparoskopiskajām operācijām - dakteris Kociņš intensīvi mācās arī šo operēšanas veidu, lai jau pēc neilga laiciņa kļūtu par izcilu speciālistu arī šajā jomā. Ja ir interese, jautājiet personīgi - iespējams dakteris varēs palīdzēt operējot kopā ar kādu no saviem skolotājiem.

Anonīms2012. gada 12. jūnijs 02:52
Sveicināti! Es vēlētos uzzināt, vai dakteris Kociņš veic laparoskopiskās operācijas? Konkrēti - man Linezerā pateica, ka jāoperē mioma (jāņemot ārā viss - arī dzemde).
Dakteris Kociņš atbild: "Laparoskopiskās operācijas pagaidām neveicu. Vēl pirms dažiem gadiem gadā operēju apmēram 100 miomas, taču tagad šis skaits sarucis līdz 2 - 3. Nav mainījies ne pacienšu skaits, ne diagnožu sadalījums, taču, ja labu rezultātu var panākt bez operācijas, tad kāpēc gan griezt?"

Anonīms2012. gada 12. jūnijs 04:56
Paldies par atbildi - jau pieteicos pie Jums uz konsultāciju nākamajā nedēļā. Ļoti ceru, ka arī manā gadījumā varēs panākt labu rezultātu bez griešanas.
Anonīms2012. gada 30. maijs 06:26
Vai Dr. Kociņš veic laproskopiju un kāda naudas summa nepieciešama operācijai? Varbūt pie Dr Kociņa ir iespējams par valsts kvotām, jo summas, cik nu netā pastudēju, nav no mazajām.

Kas šajā gadījumā ir būtiskāk - veikt operāciju vai atrisināt problēmu? Dakteris Kociņš ir no tiem, kas nesteidzas operēt, bet ar efektīvām metodēm bieži vien izārstē kaiti bez ķirurģiskas iejaukšanās. (skatīt sadaļas "atsauksmes" un "prese par dr. Kociņu") Un atkal - katra sieviete ir īpaša, katrs gadījums - individuāls. Ir vērts tikties daktera kabinetā, jo dakteris ir labs diagnosts un sonogrāfijas speciālists ar milzu praktisko pieredzi ne tikai dzemdniecībā, bet arī ginekoloģiskajā ķirurģijā. Iespējams organisms nebūs jātraumē ar lieku ķirurģisku iejaukšanos, bet savs naudas maks ar milzu summām par operāciju. Bet ja būs patiešām vajadzīga operācija vai laparoskopiskā operācija - dakteris to noteikti pateiks.

Anonīms2013. gada 8. janvāris 07:42
Labdien! Vai jūs veicat miomas operācijas un cik tas maksā?
Dakteris Kociņš atbild: "Patreiz vēl nav skaidrības ar finansējumu 2013. gadā, tādēļ uz šo jautājumu nevaru atbildēt. Domāju, ka tuvākā mēneša laikā jautājums noskaidrosies. Operācijas tiek veiktas SIA "Limbažu slimnīca".

Anonīms2013. gada 23. janvāris 01:00
Kad ir jāoperē un kad var neoperēt miomu?
Dakteris Kociņš atbild: "To katrā individuālā gadījumā pateiks ārsts. 20–25% sieviešu miomas obligāti ir jāārstē vai pat jāoperē, ja simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti.
Latvijā katru gadu vidēji 700 – 1000 sievietēm veic dzemdes miomu operācijas. Ja ir iespējams – ķirurgi izoperē tikai lielākos mezglus, tomēr ir gadījumi, kad nepieciešams veikt visas dzemdes izoperēšanu.
Operācija ir nepieciešama sievietēm, kurām ir stipra asiņošana, kas izraisa spēcīgu anēmiju, vai arī ļoti retos gadījumos, ja liela izmēra miomas bloķē urīnizvadkanālus (kanālus, pa kuriem urīns no nierēm nonāk urīnpūslī)."

Anonīms2013. gada 31. jūlijs 01:19
Kādos gadījumos veic dzemdes dobuma abrāziju?
 Par dzemdes dobuma abrāziju dakteris Kociņš atbild: "To veic gadījumos, kad nepieciešams atbrīvot dzemdes dobumu nevēlama satura (polipi, hiperplāzijas, grūtniecības audi, asins recekļi, iekaisīgi audi. Pēdējā laikā abrāzijas vieta plaši sāk lietot histerorezektoskopiju, taču tas jau ir cits jautājums."


Anonīms2013. gada 8. jūlijs 09:21
Kā sagatavoties histerorezektoskopijai?
Par histerorezektoskopiju dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no paredzamā operācijas apjoma. Ja paredzama tā sauktā ofisa histerorezektoskopija, tad var nebūt nekāda gatavošanās. Lai nejauktu galvu, tad labāk sagatavoties kā pirms operācijas, ko veic vispārējā anestēzijā vēdera dobumā. Tas nozīmē, ka iepriekš jāveic visas analīzes, ko pieprasījis anesteziologs un iepriekšējā vakarā ierobežot ēšanu, bet šķidrumu lietot vairāk. Operācijas rītā nedrīkst ne ēst, ne lietot šķidrumu. Parasti pirms jebkuras operācijas ārsts izstāsta visu, kas nepieciešams."

Anonīms2013. gada 28. janvāris 08:05
Vai dakteris Kociņš veic endometriozes operacija pa valsts naudu? Ar cik lielu līdzmaksājumu jārēķinās?
Dakteris Kociņš atbild: "Veicu tikai operācijas ar laparatomiju, bet pašreiz dienas kārtībā ir laparaskopiska pieeja. Dažreiz nākas pāroperēt, to ,kas citur operēts laparaskopiski.
Operācijas Limbažu slimnīcas dienas stacionārā. Samaksa atkarīga no ārstēšanās ilguma.
Precīzāk informēju konsultācijas laikā."

Anonīms2013. gada 28. jūnijs 02:42
Cik ilga laika taisa operāciju cistai?
Par cistas operācijas ilgumu dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no cistas izmēra, dabas un iespējamiem saaugumiem vēdera dobumā. Ja cistoma ir labdabīga, tad operācijas ilgumam nevajadzētu pārsniegt stundu, bet parasti tas ir vien dažas minūtes. Lielāko laiku aizņem sagatavošanās, anestēzijas uzsākšana un atmošanās."

Anonīms2013. gada 28. janvāris 08:05
Vai dakteris Kociņš veic endometriozes operacija pa valsts naudu? Ar cik lielu līdzmaksājumu jārēķinās?
Dakteris Kociņš atbild: "Veicu tikai operācijas ar laparatomiju, bet pašreiz dienas kārtībā ir laparaskopiska pieeja. Dažreiz nākas pāroperēt, to ,kas citur operēts laparaskopiski.
Operācijas Limbažu slimnīcas dienas stacionārā. Samaksa atkarīga no ārstēšanās ilguma.
Precīzāk informēju konsultācijas laikā."

Anonīms2013. gada 3. jūnijs 02:59
Man ir polips dzemdes dobumā. Ir taisīta gan abrāzija, gan historezoskopiju. To pirmo ļoti nožēloju, bet ja no ARS daktere ar vārdu nosūta steidzamā kārtā, tad nācās vien pakļauties. Tikai pēc tam lasu - jaunām sievietēm pirms bērniem abrāziju veikt ir ļoti riskanti. šoks. Laikam tāpēc, ka neesmu arī hormonu piekritēja (uzskatu, ka hormoni ļoti sačakarē organismu), polips pēc 2 gadiem atkal liek par sevi manīt un dakteri visi kā viens - jāiet griezt ārā. Mani interesē - vai tiešām vienīgais veids kā no tā atbrīvoties ir ar operācijas palīdzību, pēc tam jādzer hormoni vai jāliek spirāle, kas nomāc mēnešreizes...?? Pie tām, kurām ar nākamajām mēnešreizēm tas noārdās, acīmredzot nepiederu. No vienas paziņas dzirdēju, ka viņai polips uzsūcies no antibiotikām un sildīšanas procedūru kursa nedēļas garumā 1.slimnīcā, man gan neviens dakteris nekādu citu alternatīvu kā vienīgi operāciju piedāvājis nav. Vai jums ir zināmas vēl kādas alternatīvas pirms liekos uz operācijas galda trešo reizi savos 30 gados?
Dakteris Kociņš atbild: "Mani uzskati nedaudz atšķiras no vispārējiem un nevaru tādēļ piekrist, ka abrāzija ir kas ļoti nepareizs. Dažkārt histerorezektoskopijas rezultāti var būt sliktāki kā pēc abrāzijas.
Domāju, ka pirms katras manipulācijas pirmkārt ir jānoskaidro mērķis un ko ar to vēlas panākt. Ja polīps nekādā veidā netraucē, tā izmēri nav lieli un uzvedība neliek satraukties, varbūt nemaz nav no tā tik steidzami jāatbrīvojas. Ikdienā nākas bieži konstatēt endometrija polīpus, bet dažkārt pareizāk ir tos pavērot. Taču tā kā tas ir jūsu polīps, tad kopā ar savu ārstu arī izlemiet.

Anonīms2013. gada 17. aprīlis 07:13
Kas notiek ar sievieti, kad izoperē olnīcas?
Dakteris Kociņš atbild: "Tad sievietei iestājas menopauze un organismā norisinās visi tie procesi, kas notiek ja olnīcas pārstāj darboties fizioloģiski. Ja šāda operācija ir veikta jaunos gados, tad noteikti būtu jāapsver jautājums par hormonu aizstājējterapijas (HAT) uzsākšanu."


Auglība, neauglības ārstēšana

Anonīms2012. gada 26. jūlijs 02:34
Sveiki! Pirms astonjiem meeneshiem 37 gruutnieciibas nedeljaa zaudeejaam beerniniu. Tagad jau kadus divus meeneshus ar viiru censhamies, bet nesanaak. Arii peec dzemdiibaam nav iisti bijis normals cikls. Ja vienu meenesi keeneshreizs ir, tad divus nav vai ari gandriiz divu nedeelju garuma ir tikai smeereeshanaas. Nodevu asinis, lai noteiktu hormonu liimeni-progesterona liimenis ljoti zems, jaagaidot reizes un peec tam jalietojot Duphastan, tachu reizhu vel joprojam nav-kruutis piebriedushas' veeders saaposhs, tachu nekaa nav. Arii tests negatiivs,ko man, Juusupraat, dariit? P.S. shobriid lietoju Agnus castus. Paldies jau ieprieksh.


Dakteris Kociņš atbild: "Vēstulē ir daudz informācijas un šķiet, ka atbilde nav meklējama vien analīžu rezultātos. Konkrētu padomu sniegt šeit rakstiski atbildot uz jautājumu vai telefoniski - nebūtu pareizi. Varu vien nomierināt - par auglības problēmām varētu sākt satraukties tikai pēc vairāk kā 6 mēnešu ilgiem centieniem ieņemt bērnu un arī vēl tad ārsts neuzstāda neauglības diagnozi."
Protams, ja intuīcija saka priekšā, ka nepieciešams jau laikus parunāties ar gudru ārstu, tad vajag pieteikties uz vizīti. Daudzas nianses klātienes tikšanās reizē pieredzējušam ārstam var pastāstīt pietiekami daudz, lai vai nu jau ļoti autoritatīvi nomierinātu vai meklētu ceļus auglības uzlabošanai.


Anonīms2012. gada 18. septembris 00:14
Kādus vitamīnus lietot, lai veicinātu grūtniecības iestāšanos?
Dakteris Kociņš atbild: "Kādus vitamīnus.? Vajag mīlēties ar prieku un viss notiksies, bet ne visiem tas tik viegli padodas.

Anonīms2012. gada 26. novembris 06:55
Vai neauglība var būt saistīta ar sievietes anatomiskajām īpatnībām?
Dakteris Kociņš atbild: "Neauglībai var būt ļoti daudz cēloņu un anatomiskās īpatnības arī var būt iemesls, bet ne visas anatomiskas deviācijas izsauc neauglību.
Par savu rūpi tomēr labāk parunāt ar ārstu. Tas var gan nomierināt, gan arī apstiprināt aizdomas un palīdzēt atrast īsto ceļu problēmas risināšanai.

Anonīms2012. gada 30. maijs 05:18
Vai ginekologs Juris Kociņš palīdz palikt stāvoklī?

Atsauksmes liecina, ka daudzām dakteris palīdzējis (skatīt sadaļu "atsauksmes" un "prese par dr. Kociņu"). Tomēr katra sieviete ir īpaša un katrs gadījums ir individuāls - ir vērts tikties ar dakteri, izrunāties, veikt nepieciešamos izmeklējumus un vajadzības gadījumā risināt tās problēmas, kuru dēļ bērniņš vēl nav pieteicies.

 Uz šo jautājumu ir atbilde forumā "mammamuntetiem.lv" "Vēlamies bērniņu. Neizdodas" Citēju:
"Mē sar vīru ari nevarējam tikt pie bernina... bija doma man iet uz laproskopiju, bet dargs prieks..tad atcerejos par tadu ginekologu KOCIŅU, vins pienem Limbažos. ja vien nedzivo otra Latvijas gala, iesaku aizbraukt. Es pie vina biju divas reizes, pirmaja reize vins mani apskatija un kaut ko nezeligi tirija - bija lielas sapes, bet bija japacies. tad vins man izrakstija zales, pec 10 dienam braucu atkal.tad vins atkal apskatijas un vel bikin patirija. pec tam deva 3 menesus laika palikt stavokli.ja nepalieku, tad jabrauc ar viiru. pagaja tris menesi un es paliku stavokli. Iesaku aizbraukt pie vina - dakters ar zelta rokam. Vajag paskatities, varbut vins pienem ari Riga. nemaku teikt."

Anonīms2012. gada 3. decembris 06:59
Vai taisnība, ka ir tāda masāža, kas palīdz palikt stāvoklī?
Dakteris Kociņš atbild: "Jā. Jebkura kvalitatīvi veikta masāža to var veicināt. Ķermeņa masāža var uzlabot veselību, asinsriti, garastāvokli un līdz ar to veicināt grūtniecības iestāšanos. Domāju, ka šoreiz jautāts tieši par ginekoloģisko masāžu. Tās ir specifiskas masāžas metodikas, kas palīdz atbrīvoties no veciem iekaisumiem, asinsrites problēmām un labākais ginekoloģiskās ārstēšanas novērtējums ir gaidītas grūtniecības iestāšanās
Anonīms2013. gada 7. augusts 04:24
Kā palielināt progesteronu dabīgiem līdzekļiem?


Anonīms2013. gada 3. janvāris 11:01
Vai prefemin paaugstina progesteronu un palīdz pret spontānajiem abortiem?
Dakteris Kociņš atbild: "Neesmu iepazinies ar pētījumiem par prefemin ietekmi uz spontānajiem abortiem, taču, iespējams, ar šo preparātu stabilizējot menstruālo ciklu, pieregulējas arī cikliskā hormonu (tostarp progesterona) izdale un tādejādi tiek panākts arī pozitīvs iespaids uz fertilitāti (auglību). Noteikti liela nozīme ir arī ticībai, ka viss būs kārtībā."

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 23:15
Kā es varu palielināt savu progesterona līmeni?
Dakteris Kociņš atbild: "Šim nolūkam ir radīti vairāki preparāti, kuri ir nopērkami aptiekā pēc ārsta receptes uzrādīšanas.
Preparāti ir dažādi un to pielietošanas shēmas dažādos sievietes problēmu gadījumos (neauglība, grūtniecības pārtraukšanās draudi, sāpīgas mēnešreizes, menopauzes problēmas, onkoloģiskas saslimšanas...) arī ir atšķirīgas."

Anonīms2013. gada 14. jūnijs 00:25
Cik bieži jāmīlējas auglīgajās dienās, lai tiktu pie bērniņa?
Dakteris Kociņš: "Uz šo jautājumu gribas atbildēt, ka nevajadzētu bērniņa ieņemšanu uztvert kā darbu, kas realizējams uzdevuma formā. Ja ir bijusi ovolācija un ar veselību viss ir kārtībā kā vīrietim tā sievietei, tad pilnīgi pietiek ar vienu reizi un tas pat var notikt kādu diennakti pirms un pēc ovulācijas."

Anonīms2013. gada 7. jūnijs 09:23
Sveicināti. Griežos pie Jums ar jautājumu.
Jau vairāk, kā gadu ar vīru cenšamies tikt pie mazuļa. Bet nekādi nesanāk.
Man ir viens bērns no iepriekšējam attiecībām, mazam 2gadi.
Pēc dzemdībām visas analīzes bija katastofālas, bet beidzot visas esot labākas par labākām, bet tomēr nekādi netiekam pie bērniņa.
Lēnam saku padoties un nezinu vairāk ko iesākt.
Ko jūs varētu ieteikt? Varbūt tiesām tā ir vīra veselības vaina..?!?
Dakteris Kociņš atbild: "Uz šādu jautājumu labāk ir atbildēt klātienē pēc iepazīšanās ar pacientes patreizējo stāvokli. Labā ziņa visā šajā stāstā ir tā, ka jums ar vīru ir un noteikti var arī turpmāk būt kopēji bērni."

Anonīms2013. gada 5. jūnijs 02:59
Man ir veikta laparoskopija pirms gada un bez rezultātiem. Pēc operācijas daktere teica, ka saaugumi esot izveidojušies vietā, kur nebija iespējams piekļūt šīs operācijas laikā. Tā kā ar vīru vēlamies bērniņu, tad piedāvāja veikt mākslīgo apaugļošanu. Vai manā gadījumā pastāv iespēja, ka dr. Kociņš var palīdzēt?
Dakteris Kociņš atbild par laparoskopiju: "Lai sniegtu atbildi, nepieciešams vairāk informācijas. Svarīgākais ir jautājums par olvadu caurlaidību un pašreizējā periodā - par kāda iekaisuma klātbūtni. Šādos gadījumos pareizāk ir konsultēt klātienē, jo ļoti daudz informācijas sniedz tiešs kontakts un saruna ar pacienti."

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 01:10
Vai pie daktera var griezties arī pāris, ar problēmu vīrieša neauglība, mazkustīgi spermatozoīdi?
Dakteris Kociņš atbild: "Šādā jautājumu profesionālāku palīdzību jūs noteikti saņemsiet pie urologa."

Anonīms2013. gada 22. aprīlis 22:39
Ar vīru gribam bērniņu. Daktere teica, ka mani cikli esot bez ovulācijas. Sāku dzert Prefemin. Tagad manas mēnešreizes pastiprinājušās. Esmu satraukta. Vai tas ir normāli? Varbūt ir kāds cits labāks dabisks ovulācijas veicinātājs?
Jautājumā par "Prefemin" dakteris Kociņš atbild: "Tas ir ļoti maigs dabisks līdzeklis un palīdz vieglu funkcionālu problēmu gadījumā un to var izmantot kā pirmo soli, pirms veic pilnvērtīgāku izmeklēšanu. Ar šo līdzekli kaitējumu veselībai izdarīt ir gandrīz neiespējami. Ja anovulācija stabila un ilgstoša, tad jāmeklē cēlonis un terapijai jāpievēršas nopietnāk."

Anonīms2013. gada 30. aprīlis 01:11
Vai dzerot raspodiņu tēju var veicināt bērniņa ieņemšanu?

Anonīms2013. gada 25. februāris 04:34
Tā kā ar vīru plānojam otru bērniņu, pirms pus gada devis pie sava ginekologa, lai veiktu pārbaudes vai esmu vesela bērniņa ieņemšanai. Man atklāja B grupas streptokoku. Dzēru probiotiķus, antibiotikas (arī vīrs), analīzes palika labākas, bet streptokoks neizzuda. Pēc tam analīzes atkārtoju pēc kāda laika un streptokoks atkal bija atgriezies palielā daudzumā. Izdzērām ar vīru ciprinolu. Pēc tā analīzes neuzlabojās.. Ārste man ieteica mest mieru, jo visticamāk esmu B grupas streptokoka nēsātāja. Un deva zaļo gaismu bērniņa ieņemšanai. Vai tiešām nevar no tā streptokoka tikt vaļā? Mani neiepriecina doma, ka šī baktērija ir manī, jo no tās ir jāuzmanās bērniņa dzimšanas laikā.
Dakteris Kociņš atbild: "Es neesmu streptokoku mednieks un neuzskatu, ka tas būtu arī jādara. Domāju, ka tā ir atkal kārtējā modes lieta, kas pēc kāda laika pāries. Pirms gadiem 20 visi medīja stafilokokus, bet tad nomierinājās. Nemāku gan pateikt, kāds bija pozitīvais atlikums pēc tās cīņas un, kāds būs pēc pašreizējās kampaņas..
Domāju, ka arī jūsu gadījuma ir iespēja atrast medikamentu, kas šo infekciju pieveiks. Tomēr derētu uzdot jautājumu, vai tas ir tā vērts. Varbūt iegūsiet vien apziņu, ka esat brīva no šīs infekcijas. Nekur nav teikts, ka pēc nedēļas jau atkal nenēsāsiet citu, bet nu jau savam ķermenim ne tik pazīstamu un nekaitīgu streptokoku, kā pašreizējais."

Anonīms2013. gada 12. februāris 23:55
Vai pirts iespaido ovulāciju?
Dakteris Kociņš atbild: "Viss šai pasaulē ir savstarpēji saistīts un atrodas nepārtrauktā mijiedarbībā. Tātad - pirts ietekmē ovulāciju. Protams, tas atkarīgs no pirts, pirtī gājēja un rituāla norises."

Mioma
Anonīms2012. gada 19. septembris 03:11
Vai ārsts var nepamanīt miomu?
Dakteris Kociņš atbild: "Jā. Var būt tik mazi mezgliņi, ka tie pat nav pieminēšanas vērti (vismaz tam ārstam, kas tos liekas nemanām. šādos gadījumos nekas ļauns nevar notikt.Ir reizes, gan ļoti reti, ka miomas mezgls var atrasties uz samērā tievas un garas kājas un sakarā ar to veidojums grūti sasaistāms kopā ar dzemdi. Tad to vienkārši var nepamanīt \taču šādi mezgli parasti ir labdabīgi un tie neizsauc sāpes un nepadara spēcīgākās menstruālas. Miomas reti malignizējas un tās, ja ir "nerātnas" parasti tiek atklātas diezgan savlaicīgi."

Anonīms2012. gada 17. oktobris 06:45
Vai var iet pirtī, ja ir mioma?
Dakteris Kociņš atbild: "Mioma nav iemesls mainīt savus paradumus. Vai tad no mazgāšanās arī tad būtu jāatsakās?"

Anonīms2013. gada 7. februāris 00:25
Kādu tēju dzert, lai mioma neaugtu?
Dakteris Kociņš atbild: "Iespējams, ka uz šo jautājumu var atbildēt homeopāti, bet es ne sevišķi ticu tēju efektivitātei šīs saslimšanas gadījumā .
Pieļauju, ka galvenā ārstnieciskā iedarbība šajos gadījumos(dzerot dažādas tējas) pieder placebo efektam."

Anonīms2013. gada 19. februāris 23:14
Vai ir iespējama miomas ārstēšana ar homeopātiju?
Dakteris Kociņš atbild: "Jebkura ārstēšanas metode ir laba īsta speciālista rokās un, ja ir ticība šīs metodes efektivitātei, tad rezultāts varētu būt izcils. Ja arī uzreiz neizzudīs miomas mezgli, tad sūdzības, ko izraisa mioma, noteikti var mazināt ar homeopātijas palīdzību. Konkrētāk jūs noteikti visu uzzināsiet vēršoties pēc padoma pie homeopāta."

Anonīms2013. gada 8. janvāris 07:42
Labdien! Vai jūs veicat miomas operācijas un cik tas maksā?
Dakteris Kociņš atbild: "Patreiz vēl nav skaidrības ar finansējumu 2013. gadā, tādēļ uz šo jautājumu nevaru atbildēt. Domāju, ka tuvākā mēneša laikā jautājums noskaidrosies. Operācijas tiek veiktas SIA "Limbažu slimnīca".

Anonīms2013. gada 18. janvāris 07:22
Vai kontracepcijas tabletes var lietot miomas gadījumā, vai tās palīdz izārstēt vai mazināt miomu?
Dakteris Kociņš atbild: "Miomu bieži pavada tādas sūdzības kā stipras mēnešreizes, sāpīgums, dizūriskas parādības u.c. Lietojot hormonālos preparātus, bieži ir iespējams šīs sūdzības mazināt un veksmīgi sadzīvot ar šo dzemdes labdabīgo audzēju. Ja mioma kombinējas ar adenomiozi (dzemdes endometriozi) tad tablešu lietošanas rezultātā notiek arī dzemdes izmēru samazināšanās. Savā praksē bieži iesaku hormonālās kontraceptīvās tabletes miomas pacientēm. Atliek tikai noskaidrot, vai konkrētā paciente var lietot konkrētos medikamentus, bet tas jau atkal jāizlemj kopā ar savu ārstu."

Anonīms2013. gada 23. janvāris 01:00
Kad ir jāoperē un kad var neoperēt miomu?
Dakteris Kociņš atbild: "To katrā individuālā gadījumā pateiks ārsts. 20–25% sieviešu miomas obligāti ir jāārstē vai pat jāoperē, ja simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti.
Latvijā katru gadu vidēji 700 – 1000 sievietēm veic dzemdes miomu operācijas. Ja ir iespējams – ķirurgi izoperē tikai lielākos mezglus, tomēr ir gadījumi, kad nepieciešams veikt visas dzemdes izoperēšanu.
Operācija ir nepieciešama sievietēm, kurām ir stipra asiņošana, kas izraisa spēcīgu anēmiju, vai arī ļoti retos gadījumos, ja liela izmēra miomas bloķē urīnizvadkanālus (kanālus, pa kuriem urīns no nierēm nonāk urīnpūslī)."

Anonīms2013. gada 11. jūlijs 12:08
Vai mioma var sāpēt pēc seksa?
Dakteris Kociņš atbild: "Pašos miomas audos nervu receptoru nav. Līdz ar to nav iespējams, ka tie rada sāpju sajūtu. Tomēr sāpēt var miomas audiem blakus esošie orgāni vai arī to pārklājošā vēderplēve.
Katrā gadījumā gribu teikt - pastāv iespēja cīnīties ar sāpēm, kas parādās pēc kādas rīcības (fiziska aktivitāte, pakļaušanās siltuma vai aukstuma iedarbībai....). Iesaku parunāt ar savu ārstu. Iespējams, ja mioma neprasa citu rīcību, pavisam neliels pretiekaisuma kurss palīdzēs no sāpēm atbrīvoties."

Anonīms2013. gada 22. jūlijs 02:12
Vai var dzēmdēt vagināli, ja ir dzemdes kaklā mioma?
Dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no miomas lieluma un mobilitātes. Vispareizāk uz šo jautājumu iespējams atbildēt tikai pēc izmeklēšanas neilgi pirms dzemdībām, kad var novērtēt, vai miomas mezgls ir traucēklis augļa priekšguļošās daļas virzībai pai dzemdību ceļiem.
Ja ir pazīmes, ka dzemdības pa dabīgiem ceļiem nav iespējamas, tad veic ķeizargrieziena operāciju."

Anonīms2013. gada 17. aprīlis 07:16
Vai lietojot dzelzs tabletes var palielināties mioma?
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka mioma var palielināties dzelzs preparātu ietekmē. Visticamāk, ka tieši mioma ir iemesls tam, kāpēc radies dzelzs deficīts un tas jāuzņem papildus. Katrā gadījumā, ja ir dzelzs deficīta mazasinība, tā noteikti jāārstē un ja pastiprinātā dzelzs zuduma cēlonis ir mioma, kas izsauc pastiprinātu asins zudumu, tad jādomā, kā šo zudumu samazināt vai pārtraukt. Jāveic miomas operatīva vai medikamentoza miomas izraisīto simptomu ārstēšana."

Anonīms2013. gada 13. aprīlis 08:35
Vai pēc 40 un ar miomu var vēl dzemdēt?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja ir iestājusies grūtniecība, tad kādēļ gan nē. Cilvēka ķermenis ir gudrāks par dakteriem un grūtniecības iestāšanās liecina par labu sievietes veselības stāvokli. Šinī gadījumā ieraksti pasē paliek otrā plānā.
Jautājumā par miomu gribas teikt, ka ir retas tādas miomas mezglu lokalizācijas, kas traucē normālām dzemdībām un, ja tomēr tā ir, tad vairumā gadījumu tas ir noskaidrojams vēl pirms dzemdībām un tās var plānot atrisināt operatīvi."

Anonīms2013. gada 13. februāris 00:35
Cik maksā miomas operācija?
Ar valsts līdzfinansējumu valsts apmaksātās plānveida operācijām pacientes līdzmaksājums ap 30 latu. Sīkāka informācija individuālā konsultācijā pie ārsta.

Anonīms2013. gada 12. februāris 23:52
Kad man sāksies mēnešreizes pēc miomas operācijas?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja dzemde saglabāta un operācija noritējusi bez sarežģījumiem, tad sevišķi izteiktiem menstruālā cikla traucējumiem nevajadzētu būt. Lai varētu teikt precīzāk, vajadzīga plašāka informācija par konkrēto gadījumu."

 Dažādi simptomi
Anonīms2012. gada 27. septembris 09:49
Man pēdējā laikā pēc mīlēšanās sāp vēders (vieglas, krampjveida sāpes vēdera lejasdaļā - dzemdes un olnīcu rajonā). Ko tas nozīmē? Vai ir pamats uztraukumam?
Dakteris Kociņš atbild: "Sāpes ir organisma sargs un, ja sargs dod ziņu, tad būtu vērts ieklausīties un doties pie speciālista, kas varētu palīdzēt."

Anonīms2013. gada 1. maijs 06:10
pirms paris dienam man paradijas ciets sapigs bumbulis kruts gala...esmu loti satraukusies.....vai tas var but kkas slikts?....varbut ir kads veids ka vinu varetu samazinat....esmu padsmitgadniece tpc es gribetu lugt padomu..... pie ginekologa neesmu bijusi....krutis man ari nav no lielajam....bet uztraukusies esmu loti.....
Dakteris Kociņš atbild: "Spriežot pēc rakstītā, nekas ārkārtējs nevarētu būt noticis. Visticamāk, ir nobloķējies kāda dziedzera (piena, sviedru, tauku) izvads, kurš izpaužas ar iekaisumu un sāpīgumu. Problēmai pašai vajadzētu atrisināties tuvākajās dienās. Ja tā nenotiek, tad konsultēties ar ģimenes ārstu."

 Anonīms2013. gada 4. februāris 08:31
labdien! sadzīvoju ar tādu problēmu, vēdera labajā lejasdaļā ir izveidojies saaugums, mezgliņš aptuveni kādus 5cm liels, kad tuvojas MR un to pirmajās dienas tad šis saaugums liek par sevi vairāk manīt ir tāds kā jutīgāks un lielāks. Šis veidojums ir sāpīgs dažreiz ari dzimumakta laikā. Esmu bijusi uz ginekoloģisko apskati, neko tādu nesaskatīja, tikai noteica, ka esot kaut kas paaugstināts, un ieteica dzert hormonālās tabletes. Sabijos no šīm tabletēm tā arī nesaku lietot. Kāds būtu jūsu viedoklis?
Dakteris Kociņš atbild: "Šī nu ir tā reize, kad rakstīts vārds nepalīdzēs. Vajadzētu pieteikties uz vizīti un, iespējams, ka varēšu palīdzēt."

Anonīms2013. gada 8. maijs 02:27
Ko tas varētu nozīmēt, pēdējas divas dienas man ir minimāli brūngani izdalījumi no maksts, pirmo reizi kaut kas tāds - higiēnu ievēroju... nekas nesāp... cik nopietni tas ir, lai dotos pie ginekologa...
Dakteris Kociņš atbild: "Domāju, ka ir vērts pagaidīt līdz nākošajām mēnešreizēm.Ja izdalījumi nedaudz un pēc mēnešreizēm vairs par sevi neatgādina, tad var nomierināties. Ja paliek spēcīgāki vai nepāriet, tad labāk konsultēties pie ārsta."

Grūtniecība, dzemdības

Anonīms2013. gada 30. jūnijs 23:06
Kādos gadījumos grūtniecei steidzīgi jādodas pie ārsta?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja parādījušās problēmas, kas prasa
steidzamu risinājumu. Katram tās var būt savas un atšķirīgas."

Anonīms2012. gada 1. decembris 01:46
Vai varu turpināt lietot vitex agnus castus iestājoties grūtniecībai?
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka tā lietošana varētu nodarīt kādu kaitējumu. Jāpaskatās pagātnē - kādēļ sākāt lietot šo augu izcelsmes medikamentu. Varbūt, iestājoties grūtniecībai, nepieciešamība pēc tā lietošanas, jau ir zudusi.
Gandrīz ar visu medikamentu lietošanu grūtniecības laikā ir tā - ja gaidāmais efekts ir lielāks par defektu, tad lietot var gandrīz visu. Drošībai der pakonsultēties ar savu ārstu."

Anonīms2012. gada 3. decembris 07:10
Kā piena sēnītes un gardnerellas var ietekmēt grūtniecību?
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti ietekme ir nenozīmīga. Galvenokārt cieš grūtnieces pašsajūta un garastāvoklis.
Ja šīs kaites netiek ārstētas un manifestējas ļoti spēcīgi, tad pastāv paaugstināts priekšlaicīgu dzemdību risks.
Runājiet ar savu ārstu un viņš jums noteikti palīdzēs."

Anonīms2013. gada 11. janvāris 06:44
Ko darīt, ja grūtniecības laikā atklātas gardnerellas? Vai to ārstēšana nevar kaitēt bērniņam?
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmā palīdzība gardnerellu infekcijas gadījumā sevī ietver skābās vides atjaunošanu makstī ar higiēnas pasākumiem un dažādiem preparātiem, kas satur pienskābi vai pienskābās baktērijas. Ja šie pasākumi nedod gaidīto rezultātu, tad terapijā var pievienot ķīmiskos preparātus. Uzskatu, ka veselība ir labāka par jebkuru infekciju un nozīmējot ķīmiskos līdzekļus, ir jāizvērtē gaidāmais efekts. Parasti šie līdzekļi ir maztoksiski un tiek panākti labi rezultāti.
Precīzāku informāciju noteikti iegūsiet pie sava ārsta."

Anonīms2013. gada 10. jūlijs 06:04
Vai manam nedzimušajam mazulim tik agrīna sonogrāfija nekaitē?
Dakteris Kociņš atbild: "Kaut arī ultraskaņa grūtnieču izmeklēšanā tiek izmantota visā pasaulē ļoti plaši jau vairākus desmitus gadu, joprojām nav nekādu pierādījumu par tās kaitīgo ietekmi ne uz māti, ne augli. Retu reizi presē parādās tikai ne ar ko neapstiprināti minējumi par iespējamo ultraskaņas ietekmi.
Mūsdienīgās ultraskaņas izmeklēšanas iekārtās ir iestrādāta arī aizsardzībā, kas ierobežo ultraskaņas stiprumu, ja tiek izmantotas grūtnieču izmeklēšanai paredzētās programmas."

Anonīms2013. gada 22. jūlijs 02:12
Vai var dzemdēt vagināli, ja ir dzemdes kaklā mioma?
Dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no miomas lieluma un mobilitātes. Vispareizāk uz šo jautājumu iespējams atbildēt tikai pēc izmeklēšanas neilgi pirms dzemdībām, kad var novērtēt, vai miomas mezgls ir traucēklis augļa priekšguļošās daļas virzībai pai dzemdību ceļiem.
Ja ir pazīmes, ka dzemdības pa dabīgiem ceļiem nav iespējamas, tad veic ķeizargrieziena operāciju."

Anonīms2013. gada 13. aprīlis 08:35
Vai pēc 40 un ar miomu var vēl dzemdēt?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja ir iestājusies grūtniecība, tad kādēļ gan nē. Cilvēka ķermenis ir gudrāks par dakteriem un grūtniecības iestāšanās liecina par labu sievietes veselības stāvokli. Šinī gadījumā ieraksti pasē paliek otrā plānā.
Jautājumā par miomu gribas teikt, ka ir retas tādas miomas mezglu lokalizācijas, kas traucē normālām dzemdībām un, ja tomēr tā ir, tad vairumā gadījumu tas ir noskaidrojams vēl pirms dzemdībām un tās var plānot atrisināt operatīvi."

Anonīms2013. gada 10. februāris 08:35
Vai dakteris Kociņš pieņem dzemdības?
ja jā, tad kur tas notiek un cik tas izmaksā?
Dakteris Kociņš atbild: "Nē. Ar dzemdību pieņemšanu vairs nenodarbojos."

 Anonīms2013. gada 11. jūnijs 00:50
Kādas sāpes grūtniecības laikā ir normālas?
Dakteris Kociņš atbild: "Vārds grūtniecība cēlies no vārda grūti. Tas nozīmē, ka šajā stāvoklī topošajai māmiņai var nākties pieciest dažādas grūtības. Tās var būt dažādas nepatīkamas sajūtas. Dažkārt tās ir nepatīkamas līdz brīdim, kamēr cilvēks nesaprot to cēloni. Ja cēlonis ir saistīts ar normālas grūtniecības augšanu un attīstību, tad to uzzinot topošā māmiņa var sākt priecāties par sajūtām, kas apliecina, ka bērniņa attīstības process norit normāli.
Ja runa ir par sāpēm, tad tas ir veids kā organisms signalizē par problēmām un to gadījumā noteikti ir jānoskaidro cēlonis. Pēc tam jāizlemj - vai tas ir bīstami, vai nepieciešama ārstēšana. Varbūt vienkārši jāpamaina sava uzvedība vai attieksme pret apkārt notiekošo."

Anonīms2013. gada 9. jūnijs 13:03
Jau ilgu laiku man kreisajā krūtī ir bumbulis sākumā bija mazs , bet tagad jau ir krietni lielāks un es tagad vēl esmu stāvoklī un tiešām nezinu ko darīt vai tas nekaitēs mazulim ?
Dakteris Kociņš atbild: "Noteikti parādiet šo veidojumu savam ārstam. Ļoti iespējams, ka tas saistīts ar grūtniecību, bet labāk tomēr pakonsultēties ar speciālistu."



Anonīms2012. gada 21. oktobris 10:09
Vai pīrsings nabā var ietekmēt grūtniecību?

Anonīms2013. gada 4. jūnijs 09:24
Vai grūtniece drīkst sauļoties?
Dakteris Kociņš atbild par sauļošanos: "Grūtniece ir tāds pats cilvēks kā visi citi, kuras ķermenī attīstās jauna dzīvība. Pēc manām domām grūtniecībai nevajadzētu būt cilvēku ierobežojošam. Ja vien nav kādi īpaši grūtniecības sarežģījumi, kas patiesībā ir samērā reti, tad neredzu iemeslus, kādēļ grūtnieces nevarētu uzturēties saulē, peldēt, braukt ar velosipēdu, lidot ar lidmašīnu, dzīvot dzimumdzīvi u. c...
Protams, visas šīs nodarbes ir pieļaujamas tikai tad, ja pašai grūtniecei tas ir patīkami un sagādā prieku."

Anonīms2013. gada 25. februāris 03:38
Esmu otrajā gruutnieciibas meenesii un vakar man paraadiijas nelieli asins izdaliijumi, bet sodien atkal viss taa kaa buutu normaali. Dziivoju anglijaa un aarstu paarbaudes seit nav taadas kaa latvijaa! Veeleetos zinaat vai tas var buut kaut kas nopietns, veeleetos uzzinaat kaut ko siikaak, par asinosanu gruutnieciibas laikaa. Pirms siis gruutnieciibas, gadu atpakal man bija veikts aborts, varbūt arī tas kaut ko ietekmē? Šis būs mans otrais bērniņš, ar pirmo grūtniecību man nebija pilnīgi nekādu problēmu, tāpēc tagad man tā kā mazliet bail! Gribētu zināt jūsu viedokli!
Dakteris Kociņš atbild: "Lai sniegtu precīzu atbildi pacienti tomēr ir jāredz. Asiņaino izdalījumu cēloņi var būt dažādi. Tie var būt pavisam nekaitīgi un arī tādi, kas liek nekavējoties rīkoties. Pareizāk būtu, ja tomēr vērstos pie ārsta un tas jau tālāk nozīmētu nepieciešamos izmeklējumus."

Anonīms2013. gada 14. marts 13:10
Gribēju pajautāt vai tas ir normāli ja grūtniecības laikā bieži sāp kaunuma kaula rajonā?
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka sāpēt ir normāli, taču grūtniecības laikā var būt dažādas grūtības. Domāju, ka no tā arī cēlies šī sievietes dzīves perioda nosaukums.
Sakarā ar to, ka mazajā iegurnī ar katru grūtniecības dienu dzemde ar augli aizņem arvien vairāk vietas, var rasties asiņu atplūdes kavējumi no ķermeņa zemākiem rajoniem un veidoties audu tūskainība. Reizēm ļoti paplašinās arī vēnas ne tikai uz kājām, bet kaunuma lūpu rajonā. Dažkārt šīs sūdzības palīdz mazināt grūtnieču jostas, kuras nedaudz pietur vēdera priekšējo sienu un dzemdi."

Ginekoloģiskās masāžas

Anonīms2013. gada 14. maijs 04:55
Kad nevar taisīt ginekoloģiskās masāžas?
Dakteris Kociņš atbild: "Ginekoloģiskās masāžas nevar veikt pie onkoloģiskām ginekoloģiskām saslimšanām un akūtiem iekaisumiem. Pārējās kontrindikācijas ir stipri nosacītas."

Anonīms2012. gada 30. oktobris 04:41
Vai Dr. Kociņš veic ginekoloģiskās masāžas?
Dakteris Kociņš klasiskā izpratnē nepraktizē ginekoloģiskās masāžas, taču to elementus iekļauj ārstēšanā.

Anonīms2012. gada 3. decembris 06:59
Vai taisnība, ka ir tāda masāža, kas palīdz palikt stāvoklī?
Dakteris Kociņš atbild: "Jā. Jebkura kvalitatīvi veikta masāža to var veicināt. Ķermeņa masāža var uzlabot veselību, asinsriti, garastāvokli un līdz ar to veicināt grūtniecības iestāšanos. Domāju, ka šoreiz jautāts tieši par ginekoloģisko masāžu. Tās ir specifiskas masāžas metodikas, kas palīdz atbrīvoties no veciem iekaisumiem, asinsrites problēmām un labākais ginekoloģiskās ārstēšanas novērtējums ir gaidītas grūtniecības iestāšanās
Anonīms2013. gada 27. maijs 06:59
Kā veic ginekoloģisko masāžu?

Nevēlama, problemātiska grūtniecība, aborti

Anonīms2013. gada 10. janvāris 05:17
Man pirmajam bērniņam Dauna sindroms, nu iestājusies otrā grūtniecība. Ko man darīt?
Dakteris Kociņš atbild: "Jāstājas grūtnieču uzskaitē agrīni. No 10. grūtniecības nedēļas var veikt pirmo US skrīningu un arī bioķīmisko ģenētisko skrīningu. No 1. janvāra to apmaksā valsts.
Atkarībā no rezultātiem, tiek izlemts par amniocentēzes nepieciešamību."
Tas, ka pirmajam bērniņam bijis Dauna sindroms nepavisam nenozīmē to, ka otrajam tas būs. To var jau laicīgi pārbaudīt ar analīzēm un tad lemt par tālākās rīcības variantiem.

Anonīms2013. gada 30. maijs 01:13
Ja ir stāvoklī un stājies uzskaitē vai drīkst veikt abortu?
Dakteris Kociņš par abortu: "Izlemt šo jautājumu sieviete ir tiesīga līdz 12 grūtniecības nedēļai. Tas ir grūtniecības laiks, līdz kuram mūsu valstī drīkst veikt tās pārtraukšanu. Nav svarīgi, vai sieviete ir, vai nav stājusies grūtnieču uzskaitē."

Anonīms2012. gada 10. decembris 01:26
Labdien!
Esmu tuvu izmisumam, tāpēc griežos pie Jums. Esmu no Valmieras, bet Valmierā neatradu nevienu atsaucīgu ārstu, kas pieņemtu mani uzreiz. Secināju, ka esmu stāvoklī, apm. 3ned., taču bērniņu nevēlos. Vai dakteris Kociņš var man palīdzēt šajā gadījumā un kādas ir aptuvenās izmaksas?

 Anda : Es saprotu - šāda situācija dažkārt var radīt lielu izmisumu. Piezvaniet vai nu 26404630 (Kristīne) vai nu 29192088 (Anda)
Esmu pārliecināta, ka viss nokārtosies vislabākajā variantā

 Iekaisumi, sāpes
Anonīms2013. gada 3. janvāris 06:27
Kādas antibiotikas labāk lietot pie ginekoloģiskiem iekaisumiem? Un cik tās maksā?
Dakteris Kociņš atbild: "To katrā konkrētā gadījumā pateiks ārsts atkarībā no iekaisuma lokalizācijas un iespējamā iekaisuma izsaucēja. Antibiotiku cena var svārstīties no diviem latiem līdz vairākiem desmitiem latu par kursu."

Anonīms2013. gada 10. februāris 09:45
Ja ir olnīcu iekaisums, vai jābrauc uz slimnīcu?
Dakteris Kociņš atbild: "Domāju, ka jāsāk ar ambulatoru ārstēšanu. Tikai ļoti retos gadījumos iekaisumi ir tik ļoti strauji, plaši un spēcīgi, ka nepieciešama stacionāra ārstēšana.
Ja ir neskaidras izcelsmes pēkšņas, nepārejošas sāpes vēderā, tad gan patiesības meklējumos labāk doties uz slimnīcu."

Anonīms2013. gada 18. februāris 07:01
Vai pie olnīcu iekaisuma var nākt vēmiens?
Dakteris Kociņš atbild: "Neticu, ka vemšana var būt kā izolēts simptoms pie dzemdes piedēkļu iekaisuma. Parasti nelaba dūša un vemšana mēdz būt pie ļoti spēcīgiem un jau ģeneralizētiem iekaisumiem un tad paciente parasti ir nokļuvusi līdz stacionāram."

Anonīms2013. gada 17. janvāris 02:47
Ko var nozīmēt smakojošas mēnešreizes?

Dakteris Kociņš atbild: "Nepatīkamu smaku izraisītāji cilvēka organismā gandrīz vienmēr ir patogēni mikroorganismi.
Kopā ar savu ārstu būtu jāatrod vieta, kur šie mikroorganismi uzturas, to veids un tad jāveic sekojoša ārstēšana."

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 22:59
Kādas tējas dzert olnīcu iekaisuma gadījumā?
Par olnīcu iekaisumu ārstēšanu ar tējām Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt jānoskaidro, vai sūdzību cēlonis ir olnīcu iekaisums un, ja tā, tad labāk no iekaisuma atbrīvoties ar spēcīgākiem līdzekļiem kā tejas."

 Mēnešreizes, normālā fizioloģija un novirzes no normas
Anonīms2013. gada 3. janvāris 07:57
Vai tas ir normāli, ka man mēnešreizes sastāv it kā no diviem posmiem, pirmajās trīs dienās ir lielāka asiņošana ar asins recekļiem, tad apmēram vienu dienu asiņu ir gandrīz nemaz, bet pēc tam pāris dienas ir ļoti neliela asiņošana. Runāju ar draudzenēm un viņām mēnešreizes ir krietni savādākas - ar lielu asiņošanu, ka naktī gandrīz pamperis jāvelk. Man nekad tā nav bijis. Sāku šaubīties, vai ar manu veselību ir viss kārtībā un vai nav jāsteidzas pie ārsta. Kāpēc mēdz būt divdaļīgas mēnešreizes?
Dakteris Kociņš atbild: "Kopējam mēnešreižu ilgumam nevajadzētu pārsniegt 7 dienas. Asiņu daudzuma atšķirības dažādās mēnešreižu dienās varētu būt fizioloģiska īpatnība, bet kopējam asins zaudējumam nevajadzētu būt lielākam par 80 ml. Tas nozīmē, ka būtu jāpietiek ar 7-8 paketēm. Ja zudums ir lielāks, tad jākonsultējas ar ārstu. Precīzāk asins zudumu var noteikt, mēnešreižu laikā lietojot menstruālo asiņu savācējtrauciņu. Tas ir sevišķi izdevīgi, ja mēnešreizes ir lielas."

Anonīms2013. gada 1. februāris 05:27
Ar ko var atjaunot lielo asins zudumu pie mēnešreizēm?
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt, ir jāpanāk asins zaudējuma apjoma samazināšana mēnešreižu laikā. Kad šim svarīgākajam jautājumam ir veltīta gana liela uzmanība, tad ir vērts pievērsties Hb (hemoglobīna) līmeņa paaugstināšanai. To panāk lietojot dzelzs preparātus, kas ir pieejami aptiekā arī bez receptes.
Var, protams, lietot antianēmiskos preparātus pirms mēnešreižu apjoma samazināšanas, taču uzskatu, ka nav prātīgi uzņemt dzelzi, lai pēc tam to zaudētu ar pārmērīgu asiņošanu."

Anonīms2013. gada 3. marts 10:22
Kādas tējas dzert ilgstošas menstruālas asiņošanas gadījumā?
 Dakteris Kociņš atbild: "Varbūt sākumā aiziet pie speciālista un noskaidrot cēloņus, kas izraisa ilgstošās menstruācijas un jau tad izvēlēties attiecīgo ārstēšanu. Iespējams, ka tējas nekādas lielās palīdzes nebūs."

Anonīms2013. gada 17. janvāris 02:47
Ko var nozīmēt smakojošas mēnešreizes?
 Dakteris Kociņš atbild: "Nepatīkamu smaku izraisītāji cilvēka organismā gandrīz vienmēr ir patogēni mikroorganismi.
Kopā ar savu ārstu būtu jāatrod vieta, kur šie mikroorganismi uzturas, to veids un tad jāveic sekojoša ārstēšana."

Anonīms2013. gada 30. jūlijs 05:57
Kā apturēt mēnešreizes? Man ir nedēļu atvaļinājums, kuru ar draugu bijām plānojuši pavadīt pie jūras, bet mēnešreizes izbojā visu pasākumu.
Dakteris Kociņš atbild: "Šādi jautājumi jāplāno savlaicīgi. Ideālā variantā gandrīz mēnesi pirms gaidāmā atvaļinājuma jāizstrādā rīcības taktika. Ja lieto tabletes, tad apjautājieties savam ārstam, kā rīkoties, lai asiņošanu pārceltu uz citu laiku.
P.S. Es neuzskatu, ka mēnešreižu laikā visa dzīve un attiecības apstājas, bet tas jau ir par katra cilvēka individuālo uztveri, audzināšanu un robežām."

Anonīms2013. gada 31. jūlijs 01:15
Vai es pareizi sapratu, ka dakteris iesaka mīlēties mēnešreižu laikā? Tas taču ir nehigiēniski (jo sevišķi, ja spēcīga asiņošana) un esot neveselīgi. Esmu lasījusi, ka mēnešreižu laikā paveras dzemde un sieviete ir uzņēmīgāka pret dažādām infekcijām.

 AtbildesAnonīms2013. gada 31. jūlijs 03:50
Mani ar'interesē šitais jaut. - es biju dzirdējusi, ka nehigiēniski mīlēties mēnešreižu laikā - bet dažreiz sanāk... Nesaprotu, kura ir tā nehigiēniskā daļa - vai vīrieša dzimumloceklis(var tak ieiet dušā) vai tas, ka mīlējoties tiek "sastumts" atpakaļ ķermenī viss tas, kam vajadzētu it kā iztecēt ārā???
 Par mīlēšanos mēnešreižu laikā dakteris Kociņš atbild: "Neiesaku darīt to, ko nevēlaties darīt, taču uzskatu, ka kategorisks attiecību noliegums mēnešreižu laikā nav īsti pamatots. Šīs teiksmas dzīvo pateicoties vārdiem: "esmu dzirdējusi, ka ..., tas esot neveselīgi....."
Daudzi pāri praktizē attiecības šajās dienās. Nevaru teikt, ka sūdzības par iekaisumu sākšanos, biežāk būtu vērojamas tieši pēc attiecībām mēnešreižu laikā.
Arguments par pavērto dzemdi arī ir ar ''baltiem diegiem'' šūts. Ja dzemdes kakla pavēruma pakāpe būtu galvenais moments iekaisumu attīstībā, tad domājams iekaisumi būtu ļoti reti.
Ja to nevēlas darīt, tad nevajag. Tomēr domāju, ka ir nekorekti pamatot savu noliegumu ar medicīniska rakstura teorijām."

Anonīms2013. gada 29. janvāris 02:47
Ko tas nozīmē, ja regulāri tieši pirms mēnešreizēm moka aizcietējumi? Piedodiet, par muļķīgu jautājumu - vai par to man būtu jāprasa ginekologam vai vienkārši aptiekā jālūdz stipras caurejas zāles? Kauns teikt, bet problēma ir nepatīkama un sagādā daudz neērtību.
Dakteris Kociņš atbild: "Var, protams, lietot vēdera izeju uzlabojošus līdzekļus, bet, ja skaidri vērojama saikne starp menstruālo ciklu un sūdzībām, tad noteikti vajadzētu pakonsultēties ar ginekologu, lai atklātu precīzos sūdzību iemeslus. Tie var būt dažādi (iekaisums, endometrioze, dishormonāls process, neiroloģiska patoloģija, premenstuālais sindroms u.t.t.) un katram vajadzīga sava pieeja."

Anonīms2013. gada 9. februāris 00:01
Labdien! Pirms 16 dienam man bija konizacija, bet pirms 10 dienam operēja dermoīdo cistu un divus miomas mezgliņus. Pēc operācijas bija viegla asiņošana, bet tagad sākās mēnešreizes un tās ir 5 dienas tik stipras, kāda parasti ir 1. diena, palaikam iznāk recekļi un nedaudz sāp vēders. Vai tas ir normāli pēc operācijām?
Dakteris Kociņš atbild: "Tavs organisms ir pārcietis lielus pārbaudījumus. Mēnešreizes pēc tiem var būt, gan ārpuskārtas, gan stiprākas. Lai tās mazinātu un atvieglotu, var uz vēdera lejasdaļas paturēt ledu pa 20 minūtēm vairākas reizes un pēc vajadzības.
Asiņošanai noteikti ir jāmazinās. Ja tā nenotiek, tad tuvākā laikā ir jāvēršas pie ginekologa, lai apskatītos, vai asiņošana nav no konizētā dzemdes kakla. Var gadīties, ka jāveic vai nu neliela koagulācija, vai jāuzliek šuve uz asiņojoša dzemdes kakla asinsvada."

Anonīms2013. gada 6. jūnijs 01:19
Par ko liecina stipra asiņošana un asins recekļi no dzemdes?
Dakteris Kociņš atbild par spēcīgo asiņošanu: "Par nepieciešamību doties pie sava ginekologa, lai noskaidrotu, kurš no daudziem dzemdes asiņošanas iemesliem šīs sūdzības izsauc tieši jums."

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 00:08
Manas mēnešreizes parasti ir 5 augstākais 6 dienas. Nu ir pagājusi nedēļa un turpinās nelieli asiņaini izdalījumi, kādi parasti bija mēnešreižu pēdējās dienās.
Ko tas varētu nozīmēt? Vai man noteikti jābrauc pie daktera vai varu tikt galā pati?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja mēnešreizes bez redzama iemesla ir ilgāk par 10 dienām, tad labāk konsultēties ar ārstu. Tam var būt dažādi cēloņi un tādejādi var sekot dažādas rīcības taktikas - no nogaidošas līdz aktīvai ārstēšanai."

Anonīms2013. gada 12. februāris 23:52
Kad man sāksies mēnešreizes pēc miomas operācijas?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja dzemde saglabāta un operācija noritējusi bez sarežģījumiem, tad sevišķi izteiktiem menstruālā cikla traucējumiem nevajadzētu būt. Lai varētu teikt precīzāk, vajadzīga plašāka informācija par konkrēto gadījumu."

 Vizītes cena, izmeklējumu maksas, izmaksas

Anonīms2013. gada 11. janvāris 07:44
Cik ir normāla cena par vizīti pie laba ginekologa?
Dakteris Kociņš atbild: "Domāju, ka pie laba speciālista vizītei būtu jāmaksā vairākus desmitus latu. Tomēr sakarā ar vispārējo ekonomisko situāciju, arī ārstu darba izcenojumi ir dikti "ekonomiski.""

Anonīms2013. gada 15. marts 08:59
Cik maksā spirāles ievietošana?
Dakteris Kociņš atbild: "Manipulācija maksā Ls 10-15. Tas atkarīgs no spirāles veida.
Pirms tam noteikti jākonsultējas ar ārstu un jānoskaidro, vai veselības stāvoklis atļauj lietot šo līdzekli."

Anonīms2013. gada 13. februāris 00:35
Cik maksā miomas operācija?
Ar valsts līdzfinansējumu valsts apmaksātās plānveida operācijām pacientes līdzmaksājums ap 30 latu. Sīkāka informācija individuālā konsultācijā pie ārsta.

 Kontracepcija, pretapaugļošanās līdzekļi, spirāles

Anonīms2013. gada 18. janvāris 07:22
Vai kontracepcijas tabletes var lietot miomas gadījumā, vai tās palīdz izārstēt vai mazināt miomu?
Dakteris Kociņš atbild: "Miomu bieži pavada tādas sūdzības kā stipras mēnešreizes, sāpīgums, dizūriskas parādības u.c. Lietojot hormonālos preparātus, bieži ir iespējams šīs sūdzības mazināt un veksmīgi sadzīvot ar šo dzemdes labdabīgo audzēju. Ja mioma kombinējas ar adenomiozi (dzemdes endometriozi) tad tablešu lietošanas rezultātā notiek arī dzemdes izmēru samazināšanās. Savā praksē bieži iesaku hormonālās kontraceptīvās tabletes miomas pacientēm. Atliek tikai noskaidrot, vai konkrētā paciente var lietot konkrētos medikamentus, bet tas jau atkal jāizlemj kopā ar savu ārstu."

Anonīms2013. gada 1. maijs 06:19
Jautājums par yarina iespējamiem blakusefektiem/defektiem:
1) man yarina hormontabletes izrakstīja ginekologs, jo pēdējo pusgadu mēnešreizes ir patiesībā nevis 1x mēnesī, bet gan +/- 1x kādos 3 mēnešos;
2) asinsanalīzes, hormonnanalīzes itkā nekādus vismaz man saprotamus un analīžu lapā atzīmētas/izceltas novirzes no normas neuzrāda;
3) pārbaudīju aknas, tur arī it kā viss ir ok; vairogdziedzera hormons (T3 kopējais) laikam varētu būt bišku lielāks (norma ir 1.1, man ir 1.0);
Tad nu tā... es domāju un nevaru izsvērt, vai dzert tabletes vai nē... Jo es jau tāpat neesmu nekāda mazā/smalkā meitene - uz 1.75 es sveru tā 70-72kg - daudz skrienu un sportoju, nedēļā vidēji noskrienu ap 30+km....
Un man būtu vienkārši "užas" tagad it kā "veselības vārdā" pieņemties svarā vēl par kādiem 5kg.
Tāpēc jautājums - vai svara pieaugums turpina būt hormontablešu blakusefekts vēl joprojām, vai arī tagad tās tabletes ir pilnveidotākas un vairs nav tik traki????
Dakteris Kociņš atbild: "Jūs esat dikti aizrāvusies ar savu analīžu pētīšanu. Neredzot Jūs un neuzdodot atsevišķus, specifiskus jautājumus, nevaru pateikt, vai Yarina ir tas preparāts, ko būtu nozīmējis arī es. Varu vien pateikt, ka tas ir labs hormonālās kontracepcijas līdzeklis sievietēm ar nedaudz izteiktām virīlām pazīmēm un ūdens aiztures problēmām.
Jūsu auguma un svara attiecības nenorāda, ka uzsākot lietot šo līdzekli Jums būtu liels risks pieņemties svarā.
Tomēr, lai zinātu-kā būs- ir jāsper kāds solis, bet nevis gari jādiskutē un jāpārbauda analīzes.
Iesaku sākt lietot tabletes un tā jūs vislabāk uzzināsiet, vai tās ir piemērotas. Ja izrādās, ka tomēr nē, tad tablešu lietošanu var pārtraukt jebkurā brīdī. Vienīgais, kas var būt nepabeidzot iesaiņojumu, ir ārkārtas menstruāla tipa asiņošana un tālāk viss būs kā iepriekš."

Anonīms2013. gada 15. marts 08:59
Cik maksā spirāles ievietošana?
Dakteris Kociņš atbild: "Manipulācija maksā Ls 10-15. Tas atkarīgs no spirāles veida.
Pirms tam noteikti jākonsultējas ar ārstu un jānoskaidro, vai veselības stāvoklis atļauj lietot šo līdzekli."

Menopauze, klimaktērijs

Anonīms2013. gada 5. augusts 03:54
Kādas tējas dzert menopauze gadījumos?
 Dakteris Kociņš atbild: "Ja gribat menopauzes problēmas risināt ar tēju palīdzību, tad labāk konsultējieties ar farmaceitiem vai kādu zinošu homeopātu. Esmu zinošāks citās menopauzes problēmas risinošās metodēs."

Anonīms2013. gada 18. aprīlis 02:32
Vai menopauzes laikā var būt smērēšanās? Tā ir norma vai jāiet pie ārsta?
Dakteris Kociņš jautājumā par smērēšanos menopauzes laikā atbild: "Ja smērēšanā ir vienreizēja un pāriet dažu dienu laikā, tad visticamāk, ka tās cēlonis ir kāda sadzīviska mikrotrauma un tad uztraukumam nav pamata. Ja asiņainus izdalījumus vēro atkārtoti, tad noteikti jādodas pie ārsta, lai atklātu to avotu. Pamatā šāda piesardzība nepieciešama onkoloģisko slimību agrīnai atklāšanai. Jo ātrāk tiek uzstādīta diagnoze, jo veiksmīgāka un efektīvāka ārstēšana."


Vēzis, audzēji, profilaktiskās pārbaudes
Anonīms2013. gada 7. jūlijs 01:40
Vai vēzim ir gardnerellu smaka?
Par vēža smaku dakteris Kociņš atbild: "Tā nav raksturīgākā pazīme. Vēlākās stadijās, vēzim progresējot, var aktivēties dažādi fakultatīvi patogēni mikroorganismi un to starpā arī gardnerellas. Tas vairāk saistīts ar vispārēju organisma novājināšanos un organisma pretestības spēju izsīkumu."

Anonīms2013. gada 1. maijs 05:57
Vai dzemdes kakla audzēju var redzēt sonogrāfijā?
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti dzemdes kakla audzēja diagnozi stāda lietojot onkocitoloģiju, histoloģisko izmeklēšanu un kolposkopiju, kā arī vizuāli apskatot dzemdes kaklu. Ultrasonogrāfijā redzamas jau stipri vēlīnas audzēja stadija un tā ir kā palīgizmeklēšanas metode, kas reizēm palīdz noteikt audzēja plašumu.
Izmantojiet valsts apmaksāto dzemdes kakla vēža skrīningizmeklēšanu!"

Anonīms2013. gada 16. maijs 23:31
Kā mainīt domāšanu, lai nesaslimtu ar audzēju pa sieviešu līniju?
Par domāšanas maiņu dakteris Kociņš atbild: "Uz šādu jautājumu ar dažiem teikumiem atbildēt ir gūti un varbūt pat neiespējami(vismaz man. Šī tēma ir vairāku grāmatu vērta."
Brauciet ar savu jautājumu pie daktera un visticamāk saņemsiet tieši sev un tieši šim dzīves momentam vajadzīgāko padomu vai varbūt jautājumu pārdomām.

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 03:45
Kas ir dermoīdā cista un ko ar to darīt?
Dakteris Kociņš atbild: "Tas ir olnīcas embrionālo audu audzējs. Vairumā gadījumu labdabīgs. Ja tas netraucē un dinamikā nav vērojama tā palielināšanās, tad var piekopt nogaidošu taktiku. Ja audzējs palielinās, vai ir par cēloni dažādām sūdzībām, tad veic operatīvu ārstēšanu. Operāciju veic saudzējoši, lai saglabātu veselos olnīcas audus."

Tējas, tautas līdzekļi

Anonīms2013. gada 5. augusts 03:54
Kādas tējas dzert menopauze gadījumos?
Dakteris Kociņš atbild: "Ja gribat menopauzes problēmas risināt ar tēju palīdzību, tad labāk konsultējieties ar farmaceitiem vai kādu zinošu homeopātu. Esmu zinošāks citās menopauzes problēmas risinošās metodēs."

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 22:59
Kadas tejas dzert olnicu iekaisuma gadijuma?
Par olnīcu iekaisumu ārstēšanu ar tējām Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt jānoskaidro, vai sūdzību cēlonis ir olnīcu iekaisums un, ja tā, tad labāk no iekaisuma atbrīvoties ar spēcīgākiem līdzekļiem kā tejas."

Anonīms2013. gada 3. marts 10:22
Kādas tējas dzert ilgstošas menstruālas asiņošanas gadījumā?
 Dakteris Kociņš atbild: "Varbūt sākumā aiziet pie speciālista un noskaidrot cēloņus, kas izraisa ilgstošās menstruācijas un jau tad izvēlēties attiecīgo ārstēšanu. Iespējams, ka tējas nekādas lielās palīdzes nebūs."

Anonīms2013. gada 7. februāris 00:25
Kādu tēju dzert, lai mioma neaugtu?
Dakteris Kociņš atbild: "Iespējams, ka uz šo jautājumu var atbildēt homeopāti, bet es ne sevišķi ticu tēju efektivitātei šīs saslimšanas gadījumā .
Pieļauju, ka galvenā ārstnieciskā iedarbība šajos gadījumos(dzerot dažādas tējas) pieder placebo efektam."


Adenomioze, dzemdes endometrioze
Anonīms2013. gada 28. jūnijs 07:11
Kā iespējama adenomiozes ārstēšana dabiskiem līdzekļiem?
Par adenomiozes ārstēšanu dakteris Kociņš atbild: "Šis jautājums nav atbildāms dažos vārdos un nav saistīts ar tradicionālo medicīnu. Te varētu palīdzēt psihosomatikas pieeja.
Pirmais un vieglākais solis ir saprast, kādēļ šī kaite ir skārusi tieši konkrēto dzemdi. Jau nedaudz grūtāk ir noskaidrot, kas jādara, lai lietas mainītos vai, vismaz, ar šo kaiti varētu veiksmīgi sadzīvot un trešais - šīs atziņas realizēt dzīvē. Tas jau ir daudz grūtāk, jo prasa ievērojami mainīt līdzšinējās dzīves scenāriju un lomu sadalījumu tajā.
Daudz vienkāršāk ir labu sadzīvošanu panākt ar ķīmiskiem līdzekļiem un galvenos cēloņus "paslaucīt zem tepiķīša"."

Anonīms2013. gada 28. janvāris 02:56
Kas palīdz pie adenomiozes?
Dakteris Kociņš atbild: "Adenomioze ir dzemdes endometrioze un tai, kā jau endometriozei mēdz būt dažādas izpausmes. Terapija pamatā ir simptomātiska un tiek nozīmēta atbilstoši tām sūdzībām, kas pasliktina pacientes dzīves kvalitāti. Ja prevalē sāpes, tad pretsāpju terapija, ja spēcīgas asiņošanas, tad terapija, kas vērsta uz asins zuduma samazināšanu u.t.t.
Vairumā gadījumu, ļoti universāls līdzeklis ir kombinētās orālās kontracepcijas tabletes. To lietošana bieži vien ļauj pacientēm aizmirst par savu diagnozi. Pirms ārstēšanas kopā ar savu dakteri jāizlemj, kādus rezultātus vēlas sasniegt un tad jau nav arī grūti izvēlēties attiecīgo terapijas veidu."

Anonīms2013. gada 28. janvāris 08:05
Vai dakteris Kociņš veic endometriozes operacija pa valsts naudu? Ar cik lielu līdzmaksājumu jārēķinās?
Dakteris Kociņš atbild: "Veicu tikai operācijas ar laparatomiju, bet pašreiz dienas kārtībā ir laparaskopiska pieeja. Dažreiz nākas pāroperēt, to ,kas citur operēts laparaskopiski.
Operācijas Limbažu slimnīcas dienas stacionārā. Samaksa atkarīga no ārstēšanās ilguma.
Precīzāk informēju konsultācijas laikā."

Anonīms2013. gada 29. janvāris 05:59
Labdien, Mana diagnoze ir endometrioze, ne tikai vēdera dobumā, bet arī jau uz zarnām perēkļi aug un netieku pie bērniņa. Veikta laparaskopija pirms vairāk kā gada, lietoju zoladex, bet slimība atkal progresē. Atkal ārsts grib taisīt laparaskopiju par dārgu naudu. Lūdzu vai jūs variet kaut kā man palīdzēt, bez operācijas. Esmu no otras Latvijas gala, bet ja vajadzēs aizbraukšu pie Jums.
Dakteris Kociņš atbild:"Ja ir tā kā Jūs rakstāt, tad domāju, ka diez vai spēšu līdzēt. Pamēģiniet vēl palikt uzticīga savam ārstam. Gan jau viņš zina, ko iesaka."

 Anonīms2013. gada 14. aprīlis 23:36
Vai sarkanā āboliņa eļļa palīdz ārstēt endometriozi?

Mastopātija, krūšu veselība

Anonīms2013. gada 12. marts 09:03
Ko es tagad pavasarī varētu padzert pret mastopātiju?
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka kaut kas būtu jādzer pret kaut ko. Pareizāk ir izvēlēties vitamīnu kompleksu vai maigu, harmonizējošu augu izcelsmes līdzekli, kas palīdzētu justies labāk un ļautu organismam strādāt saskaņotāk.
Nezinu, kas uzstādījis diagnozi mastopātija, un, ja tā tāda ir, tad arī cēloņi var būt dažādi.
Vērsieties pie ārsta, kas pazīst Jūs labāk, un tad arī varēs ieteikt to līdzekli, kas, viņaprāt, ir nepieciešams tieši Jums."

Anonīms2013. gada 10. aprīlis 07:51
Kādas ir nepieciešamās pārbaudes un ārstēšana mastopātijas gadījumā?
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt, katrai sievietei pašai vismaz reizi mēnesī būtu jāpārbauda savas krūtis. Par šīm pārbaudēm plašāku informāciju noteikti var atrast tīmeklī. Ja tiek konstatētas izmaiņas vai sieviete jūt diskomfortu krūšu dziedzeros, tad jādodas pie ārsta, kurš veiks papildus pārbaudi, nepieciešamības gadījumā nozīmēs izmeklējumus un, atkarībā no atradnes, nozīmēs terapiju. Tā mastopātijas gadījumā var būt ļoti dažāda, bet vienmēr ir individuāla."

Profilakse, labākie datumi ginekologa apmeklējumiem, izmeklējumiem
Anonīms2013. gada 2. augusts 09:36
Labdien! Man ir 14 gadi un mana daktere sūta mani pie ginekologa. Man nav nekādu slimību vai sūdzību, bet daktere saka, ka jāaiziet kaut vai iepazīties un sievietēm regulāri jāiet pārbaudīties. Es nekad neesmu bijusi pie ginekologa un man ir bail. Kas notiek pirmajā reizē? Vai man būs jākāpj uz tā krēsla?
Kas būtu jāievēro vai kā jāsagatavojas šai vizītei? Izstāstiet, lūdzu, lai es būtu gatava un justos drusku drošāk?
Jau iepriekš paldies par atbildi!
 Dakteris Kociņš atbild: "Ja meitene nedzīvo dzimumdzīvi, viņai ir samērā regulāras, nesāpīgas mēnešreizes, nav nekādu sāpju, kuras varētu likt domāt par ginekoloģisku saslimšanu, nav traucējoši izdalījumi un arī pāsai nav vēlme iepazīties ar ginekologu,tad domāju - tas nemaz nav arī jādara. Ja tomēr ir kādi jautājumi, kas rada raizes par sieviešu dzimumorgānu veselību, tad vizīti pie ginekologa nevajadzētu atlikt un šādos gadījumos vecumam nav nozīmes. Speciālists pēc īsas sarunas noskaidros un izskaidros, kas būtu darāms, lai raizes kliedētu vai atrisinātu problēmu, ja tāda patiešām ir. Pie ārsta visam ir jānotiek brīvprātīgi un pašas pacientes ziņā ir tas, cik gatava viņa ir sadarboties ar ārstu, kādus izmeklējumus atļaut sev izdarīt."

Anonīms2013. gada 20. februāris 10:55
Kā naids pret puisi var ietekmēt manu veselību?



Anonīms2013. gada 17. jūnijs 09:27
Kāda ir aptuvena mākslīgās apaugļošanas cena?

Anonīms2013. gada 8. augusts 07:28
Vai olnīcu cista ir jāoperē?


Anonīms2013. gada 11. augusts 09:50
Kā neiedzīvoties mastopātijā?


GRŪTNIECĪBAS NORISE - SKATS NO IEKŠAS.. Izglītojoša animācijas filmiņa. VIDEO

Apaugļošanās brīnums. Populārzinātnisks video - mikrofilmēšana + animācija. Lai noskatītos video, spied šeit!

Dzemdības. Filma + skaidrojoša animācija. Video

Mīlēšanās grūtniecības laikā. Video

Kas ir mioma?
Dzemdes mioma ir labdabīgs audzējs, kas attīstās dzemdē no gludās muskulatūras šūnām. Tie ir kā mezgliņi vai bumbulīši, kuru izmēri var svārstīties no niecīgiem līdz pat vairāk kā 10 kilogramu smagiem veidojumiem.
Ja veic pārbaudi ar ļoti jūtīgu magnētiskās rezonanses aparatūru, tad miomu konstatē 75 % visu sieviešu. Ginekologa kabinetā parasti miomu konstatē ap 30 % sieviešu. Labā ziņa – absolūtajam vairumam arī no šiem 30 % mioma nekā neietekmēs dzīvi un veselību. Tomēr tām, kam mioma sagādā vai draud sagādāt problēmas, pieejamas dažādas ārstēšanas metodes.
Miomas parasti skar sievietes pēc 30 un 40 gadu vecuma, taču mūsdienās miomas tiek atklātas arvien jaunākām sievietēm.

Kā mioma var kaitēt veselībai?
Ja miomas dēļ dzemde jau palielinājusies vismaz krietna greipfrūta lielumā, tad tā sāk spiesties gan uz zarnām, gan uz urīnpūsli. Tomēr tā nav lielākā bēda, ja mioma nav milzīga.
Atkarībā no tā, kurā vietā un kādā veidā dzemdē izvietojusies mioma, var būt ļoti ilgstošas un spēcīgas asiņošanas, dažkārt pat gadiem no vietas. Tas ļoti novājina organismu, rada mazasinību un ar to saistītas nopietnas problēmas. Citkārt nepatīkamās sajūtas un pastiprināta asiņošana var būt mēnešreižu laikā. Citkārt tās ir nepatīkamas stipras sāpes vēderā, mugurā krustu un jostas rajonā, kas staro pa nerviem. Arī sāpes dzimumakta laikā var būt saistītas ar miomu.
Ja miomas mezgliņi atmirst (nekroze), tas var radīt asins saindēšanos. Šie gadījumi izpaužas ar dažādas intensitātes sāpēm, šādos gadījumos parastie pretsāpju līdzekļi nelīdz, var būt slikta dūša, vemšana, ģībonis, drudzis.

Kādas pazīmes var norādīt, ka pie vainas varētu būt mioma?
 Pārmērīga menstruālā asiņošana.

Ilgstoša dzemdes asiņošana un ar to saistīta mazasinība, nespēks.
Sāpes vēderā – gan pastāvīgas, gan krampjveidīgas.
Sāpes dzimumakta laikā.
Muguras sāpes jostas, krustu rajonā, var izstarot pa nervu gaitu.
Spiediena sajūta vēderā, sataustāms veidojums vēdera lejasdaļā, ja ir liela izmēra miomas.
Blakusorgānu darbības traucējumi, piemēram, aizcietējumi, urinēšanas biežuma palielināšanās.
Neauglība, grūtniecības neiznēsāšana.
Grūtniecības un dzemdību sarežģījumi.

Cik liela var būt mioma?
No dažiem milimetriem līdz padsmit kilogramiem. Tik cik vēderā vietas.

Vai no miomas mirst?
Kaitīgas ir blakusproblēmas. Strauji augošas miomas var nospiest urīnvadus, stipras asiņošanas kādā mirklī var kļūt liktenīgas.

Vai mioma var pārvērsties ļaundabīgā audzējā?

Miomas ir labdabīgi audzēji dzemdē. Dažkārt sākuma stadijā mioma neatšķiras no leiomiosarkomas – ļoti reti sastopama dzemdes muskuļa ļaundabīga audzēja. Tomēr augošas miomas ir jānovēro, lai laicīgi pamanītu, ja gadījumā tas ir ļaundabīgs veidojums.

Vai visām sievietēm miomu ārstē pēc viena plāna?
Nē. Katra sieviete ir individuāla. Jāņem vērā gan vecums, gan simptomi, gan miomas izvietojums dzemdē, gan sievietes vēlme dzemdēt, gan vispārēja veselības stāvokļa un daudzām citām niansēm.

 Kuros gadījumos mioma ir jāoperē?
To katrā individuālā gadījumā pateiks ārsts. 20–25% sieviešu miomas obligāti ir jāārstē vai pat jāoperē, ja simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. 
Latvijā katru gadu vidēji 700 – 1000 sievietēm veic dzemdes miomu operācijas. Ja ir iespējams – ķirurgi izoperē tikai lielākos mezglus, tomēr ir gadījumi, kad nepieciešams veikt visas dzemdes izoperēšanu.
Operācija ir nepieciešama sievietēm, kurām ir stipra asiņošana, kas izraisa spēcīgu anēmiju, vai arī ļoti retos gadījumos, ja liela izmēra miomas bloķē urīnizvadkanālus (kanālus, pa kuriem urīns no nierēm nonāk urīnpūslī).

Kas ir dzemdes miomas embolizācija?
Tā ir sava veida konservatīvā ārstēšana, ar īpašām mikrogranulām nosprostojot asinsvadus, kuri apasiņo miomu. Mioma atmirst.


Cik maksā miomas operācija?
Patlaban ir pieejamas valsts apmaksātās plānveida operācijas. Pacientes līdzmaksājums ap 30 latu.   

Vai var dzemdēt, ja ir atklāta mioma?
Jā. Ja šī nav traucējusi ieņemt un iznēsāt grūtniecību, tad iespējams arī veiksmīgi dzemdēt. Pēc dzemdībām gandrīz vienmēr miomas saraujas.
  Vai ar miomu var palikt stāvoklī?
Jā. Lai gan atkarībā no miomas izmēriem un izvietojuma. Miomas, kuras izvietojušās dzemdes dobumā vidēji samazina auglību par 70%. Bet no tām var viegli tikt vaļā.


  Kuros gadījumos mioma var pāriet pati?
Tādi gadījumi ir, bet ļoti reti. Tradicionālā medicīna to izskaidrot nespēj.

Ja mioma atmirst pati, vai tas ir labi?
Tā ir autoembolizācija – kāda iemesla dēļ miomas apasiņojošie asinsvadiņi aizspiežas, rodas barošanas traucējumi un sāpes. Kādreiz uzskatīja, ka šajos gadījumos steidzami jāveic operācija, lai atmirušo miomu izņemtu. Tomēr mūsdienās ne katrā gadījumā operē. 


Vai ir zāles, ar kurām ārstē miomu? Cik tās maksā?
Jā. Līdz šim miomas mazināšanai lietoja zāles, kas uz laiku izraisa menopauzei līdzīgus simptomus. Blakusparādības – karstuma viļņi, ādas izmaiņas un citas nebija no patīkamākajām. Tāpēc ir izstrādāts jauns ulipristālu saturošs medikaments, bez šim nepatīkamajām blaknēm. Šīs zāles jau nedēļas laikā samazina vai aptur stipru dzemdes asiņošanu, kā arī būtiski samazina miomas izmērus. Ja ir nepieciešama operācija, jaunā medikamenta lietošana ievērojami mazina operācijas sarežģītību, risku un ietekmi uz sievietes organismu. Pacientēm, kurām netiek veikta tūlītēja operācija, ārstēšanas efekts saglabājās ne mazāk kā 6 mēnešus pēc terapijas pārtraukšanas (terapijas kurss ir 3 mēneši).
Tas jau kopš vasaras pieejams Latvijā. Trīs mēnešu kurss maksā ap 500 latiem.


Vai ar miomu var iet pirtī?
Jā. Mioma nav iemesls mainīt pierasto dzīves veidu.

Kas veicina miomu rašanos?
Tradicionālā medicīnā nav viena noteikta iemesla. Faktori, kas vienai sievietei izraisa miomas attīstību, citai to neizraisa. Tas var būt saistīts ar hormonu līdzsvaru, dažādu dzemdes jūtīgumu pret hormoniem.
Psihosomatiskā pieeja miomas saista ar savas sievišķības nepieņemšanu, slēptu aizvainojumu vai naidu pret vīriešiem. Arī nenokārtota kontracepcija, problēmas seksuālajā dzīvē un asins sastrēgumi mazajā iegurnī veicina šīs kaites attīstību.

Anonīms2013. gada 29. janvāris 05:59
Labdien, Mana diagnoze ir endometrioze, ne tikai vēdera domumā,bet arī jau uz zarnām perēkļi aug un netieku pie bērniņa. VeIkta lapraskopija pirms vairāk kā gada, lietoju zoladex, bet slimība atkal progresē. Atkal ārsts grib taisīt lapraskopiju par dārgu naudu. Lūdzu vai jūs variet kautkā man palīdzēt,bez operācijas. Esmu no otras latvijas gala,bet ja vajadzēs aizbrauksu pie Jums.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 29. janvāris 07:35
Dakteris Kociņš atbild:"Ja ir tā kā Jūs rakstāt, tad domāju, ka diez vai spēšu līdzēt. Pamēģiniet vēl palikt uzticīga savam ārstam. Gan jau viņš zin,ko iesaka."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 1. februāris 05:27
Ar ko var atjaunot lielo asens zudumu pie menesreizem?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 1. februāris 06:30
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt, ir jāpanāk asins zaudējuma apjoma samazināšana mēnešreižū laikā. Kad šim svarīgākākajam jautājumam ir veltīta gana liela uzmanība, tad ir vērts pievērsties Hb (hemoglobīna) līmeņa paaugstināšanai. To panāk lietojot dzelzs preparātus, kas ir pieejami aptiekā arī bez receptes.
Var, protams, lietot antianēmiskos preparātus pirms mēnešreižu apjoma samazināšanas, taču uzskatu, ka nav prātīgi uzņemt dzelzi, lai pēc tam to zaudētu ar pārmērīgu asiņošanu."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 4. februāris 08:31
labdien! sadzivoju ar tadu proplemu,vedera labaja lejasdala ir izveidojies saugums,mezglins aptuveni kadus 5cm lilels,kad tuvojas MR un to pirmajas dienas tad sis saugums liek par sevi vairak manit ir tads ka jutigaks un lielaks. sis veidojums ir sapigs dazreiz ari dzimumakata laika.esmu bijusi uz ginekologisko apskati,neko tadu nesaskatija,tikai noteica ka esot kautkas paugstinats,un ieteica dzert hormonalas tabletes.sabijos no sim tabletem ta ari nesaku lietot.kads butu jusu viedoklis?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 5. februāris 22:11
Dakteris Kociņš atbild: "Ši nu ir tā reize, kad rakstīts vārds nepalīdzēs. Vajadzētu pieteikties uz vizīti un, iespējams, ka varēšu palīdzēt."


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 7. februāris 00:25
Kadu teju dzert lai mioma neaugtu?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 7. februāris 21:34
Dakteris Kociņš atbild: "Iespējams,ka uz šo jautājumu var atbildēt homeopāti,bet es ne sevišķi ticu tēju efektivitātei šīs saslimšanas gadījumā .
Pieļauju ka galvenā ārstnieciskā iedarbība šajos gadījumos(dzerot dažādas tējas) pieder placebo efektam."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 9. februāris 00:01
Labdien! Pirms 16 dienam man bija konizacija, bet pirms 10 dienam operēja dermoīdo cistu un divus miomas mezgliņus. Pēc operācijas bija viegla asiņošana, bet tagad sākās mēnešreizes un tās ir 5 dienas tik stipras, kāda parasti ir 1. diena, pa laikam iznāk recekļi un nedaudz sāp vēders. Vai tas ir normàli pēc operācijām?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 9. februāris 06:46
Dakteris Kociņš atbild: "Tavs organisms ir pārcietis lielus pārbaudījumus. Mēnešreizes pēc tiem var būt, gan ārpuskārtas, gan stiprākas. Lai tās mazinātu un atvieglotu, var uz vēdera lejasdaļas paturēt ledu pa 20 minūtēm vairākas reizes un pēc vajadzības.
Asiņošanai noteikti ir jāmazinās. Ja tā nenotiek, tad tuvākā laikā ir jāvēršas pie ginekologa, lai apskatītos, vai asiņošana nav no konizētā dzemdes kakla. Var gadīties, ka jāveic vai nu neliela koagulācija, vai jāuzliek šuve uz asiņojoša dzemdes kakla asinsvada."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 10. februāris 08:35
Vai dakteris Kocins pienem dzemdibas?
ja ja tad kur tas notiek un cik tas izmaksa

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 10. februāris 09:45
Ja ir olnīcu iekaisums, vai jābrauc uz slimnīcu?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 18. februāris 07:01
Vai pie olnīcu iekaisuma var nākt vēmiens?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 18. februāris 22:49
Dakteris Kociņš atbild: "Neticu, ka vemšana var būt kā izolēts simptoms pie dzemdes piedēkļu iekaisuma. Parasti nelaba dūša un vemšana mēdz būt pie ļoti spēcīgiem un jau ģeneralizētiem iekaisumiem un tad paciente parasti ir nokļuvusi līdz stacionāram."


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 19. februāris 23:14
Vai ir iespējamamiomas ārstēšana ar homeopātiju?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 20. februāris 09:48
Dakteris Jociņš atbild: "Jebkura ārstēšanas metode ir laba īsta speciālista rokās un, ja ir ticība šīs metodes efektivitātei, tad rezultāts varētu būt izcils. Ja arī uzreiz neizzudīs miomas mezgli, tad sūdzības, ko izraisa mioma, noteikti var mazināt ar homeopātijas palīdzību. Konkrētāk jūs noteikti visu uzzināsiet vēršoties pēc padoma pie homeopāta."

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 20. februāris 10:55
Kā naids pret puisi var ietekmēt manu veselību?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 25. februāris 03:38
Esmu otrajaa gruutnieciibas meenesii un vakar man paraadiijas nelieli asins izdaliijumi, bet sodien atkal viss taa kaa buutu normaali. Dziivoju anglijaa un aarstu paarbaudes seit nav taadas kaa latvijaa! Veeleetos zinaat vai tas var buut kaut kas nopietns, veeleetos uzzinaat kaut ko siikaak, par asinosanu gruutnieciibas laikaa. Pirms siis gruutnieciibas, gadu atpakal man bija veikts aborts, barbuut arii tas kaut ko ietekmee? Sis buus mans otrais beernins, ar pirmo gruutnieciibu man nebija pilniigi nekaadu probleemu, taapeec tagad man taa kaa mazliet bail! Gribeetu zinaat juusu viedokli!

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 26. februāris 03:37
Dakteris Kociņš atbild: "Lai sniegtu precīzu atbildi pacienti tomēr ir jāredz. Asiņaino izdalījumu cēloņi var būt dažādi. Tie var būt pavisam nekaitīgi un arī tādi,kas liek nekavējoties rīkoties. Pareizāk būtu, ja tomēr vērstos pie ārsta un tas jau tālāk nozīmētu nepieciešamos izmeklējumus."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 25. februāris 04:34
Tā kā ar vīru plānojam oreu bērniņu, pirms pus gada devis pie sava ginekologa, lai veiktu pārbaudes vai esmu vesela bērniņa ieņemšanai. Man atklāja B grupas streptakoku. Dzēru probiotiķus, antibiotikas (arī vīrs), analīzes palika labākas, bet streptakoks neizzuda. Pēc tam analīzes atkārtoju pēc kāda laika un streptakoks atkal bija atgriezies palielā daudzumā..Izdzērām ar vīru ciprinolu. Pēc tā analīzes neuzlabojās.. Ārste man ieteica mest mieru, jo visticamāk esmu B grupas streptakoka nēsātāja. Un deva zaļo gaismu bērniņa ieņemšanai. Vai tiešām nevar no tā streptakoka tikt vaļā? Mani neiepriecina doma, ka šī baktērija ir manī, jo no tās ir jāuzmanās bērniņa dzimšanas laikā.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 26. februāris 03:41
Dakteris Kociņš atbild: "Es neesmu streptokoku mednieks un neuzskatu, ka tas būtu arī jādara. Domāju, ka tā ir atkal kārtējā modes lieta, kas pēc kāda laika pāries. Pirms gadiem 20 visi medīja stafilokokus, bet tad nomierinājās. Nemāku gan pateikt, kāds bija pozitīvais atlikums pēc tās cīņas un, kāds būs pēc pašreizējās kampaņas..
Domāju, ka arī jūsu gadījuma ir iespēja atrast madikamentu, kas šo infekciju pieveiks. Tomēr derētu uzdot jautājumu, vai tas ir tā vērts. Varbūt iegūsiet vien apziņu,ka esat brīva no šīs infekcijas. Nekur nav teikts, ka pēc nedēļas jau atkal nenēsāsiet citu, bet nu jau savam ķermenim ne tik pazīstamu un nekaitīgu streptokoku,kā pašreizējais."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 3. marts 10:22
Kadas tejas dzert ilgstosas menstrualas asinosanas gadijuma?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 3. marts 11:59
Dakteris Kociņš atbild: "Varbūt sākumā aiziet pie speciālista un noskaidrot cēloņus, kas izraisa ilgstošās menstruācijas un jau tad izvēlēties attiecīgo ārstēšanu. Iespējams, ka tējas nekādas lielās palīdzes nebūs."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 12. marts 09:03
Ko es tagad pavasarī varētu padzert pret mastopātiju?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 13. marts 03:17
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka kaut kas būtu jādzer pret kaut ko. Pareizāk ir izvēlēties vitamīnu kompleksu vai maigu, harmonizējošu augu izcelsmes līdzekli, kas palīdzētu justies labāk un ļautu organismam strādāt saskaņotāk.
Nezinu, kas uzstādījis diagnozi mastopātija, un, ja tā tāda ir, tad arī cēloņi var būt dažādi.
Vērsieties pie ārsta, kas pazīst Jūs labāk, un tad arī varēs ieteikt to līdzekli, kas, viņaprāt, ir nepieciešams tieši Jums."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 14. marts 13:10
gribeju pajautaat vai tas ir normali ja grutnieciibas laika biezi saap kaunuma kaula rajona

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 16. marts 11:48
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka sāpēt ir normāli, taču grūtniecības laikā var būt dažādas grūtības. Domāju, ka no tā arī cēlies šī sievietes dzīves perioda nosaukums.
Sakarā ar to, ka mazājā iegurnī ar katru grūtniecības dienu dzemde ar augli aizņem arvien vairāk vietas, var rasties asiņu atplūdes kavējumi no ķermeņa zemākiem rajoniem un veidoties audu tūskainība. Reizēm ļoti paplašinās arī vēnas ne tikai uz kājām, bet kaunuma lūpu rajonā. Dažkārt šīs sūdzības palīdz mazināt grūtnieču jostas, kuras nedaudz pietur vēdera priekšējo sienu un dzemdi."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 15. marts 08:59
Cik maksā spirāles ievietošana?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 16. marts 11:54
Dakteris Kociņš atbild: "Manipulācija maksā Ls 10-15. Tas atkarīgs no spirāles veida.
Pirms tam noteikti jākonsultējas ar ārstu un jānoskaidro, vai veselības stāvoklis atļauj lietot šo līdzekli."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 21. marts 08:27
Vai ir kādas iedarbīgas tautas metodes pret nepatikamo smaku dzimumorgānu rajonā?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 22. marts 07:59
Dakteris Kociņš atbild: "Vislabākais līdzeklis ir brīva gaisa apmaiņa (brīva elpojoša veļa, patīkamas un prieku sniedzošas dzimumattiecības) un tīrs ūdens.
Ja ar to ir par maz, tad aptiekās var iegādāties speciālos intīmās higiēnas līdzekļus, kas samērā ātri palīdz atjaunot un uzturēt normālās mikrofloras homeostāzi intīmajās zonās. Iegādājoties šos līdzekļus ieteiktu izvēlēties tos, kuru sastāvā ir pienskābe vai pat pienskābās baktērijas. Vārds -"intīms"- līdzekļa nosaukumā un aprakstā drīkst arī izpalikt."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 22. marts 00:15
Ja ir sēnīte pa ginekoloģisko līniju, kādas sāpes ar to var būt saistāmas?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 8. aprīlis 09:21
Kādas zāles var palīdzāt maksts iekaisuma gadījumā?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 8. aprīlis 22:38
Dakteris Kociņš atbild: "Tas atkarīgs no iekaisuma veida un cēloņiem,kas šo iekaisumu aktivējuši.Pieeja dažādos gadījumos ir dažāda.Pirms ķerties pie medikamenta izvēles, labāk pakonsultēties ar speciālistu tieši par savu individuālo gadījumu."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 10. aprīlis 07:51
Kādas ir nepieciešamās pārbaudes un ārstēšana mastopātijas gadījumā?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 12. aprīlis 06:53
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt, katrai sievietei pašai vismaz reizi mēnesī būtu jāpārbauda savas krūtis. Par šīm pārbaudēm plašāku informāciju noteikti var atrast tīmeklī. Ja tiek konstatētas izmaiņas vai sieviete jūt diskomfortu krūšu dziedzeros,tad jādodas pie ārsta, kurš veiks papildus pārbaudi, nepieciešamības gadījumā nozīmēs izmeklējumus un, atkarībā no atradnes, nozīmēs terapiju. Tā mastopātijas gadījumā var būt ļoti dažāda, bet vienmēr ir individuāla."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 13. aprīlis 08:35
Vai pēc 40 un ar miomu var vēl dzemdēt?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 14. aprīlis 23:30
Dakteris Kociņš atbild: "Ja ir iestājusies grūtniecība, tad kādēļ gan nē. Cilvēka ķermenis ir gudrāks par dakteriem un grūtniecības iestāšanās liecina par labu sievietes veselības stāvokli. Šinī gadījumā ieraksti pasē paliek otrā plānā.
Jautājumā par miomu gribas teikt, ka ir retas tādas miomas mezglu lokalizācijas, kas traucē normālām dzemdībām un, ja tomēr tā ir, tad vairumā gadījumu tas ir noskaidrojams vēl pirms dzemdībām un tās var plānot atrisināt operatīvi."


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 14. aprīlis 23:36
Vai sarkanā aboliņa eļļa palīdz ārstēt endometriozi?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 00:08
Manas mēnešreizes parasti ir 5 augstākais 6 dienas. Nu ir pagājusi nedēļa un turpinās nelieli asiņaini izdalījumi, kādi parasti bija mēnešreižu pēdējās dienās.
Ko tas varētu nozīmēt? Vai man noteikti jābrauc pie daktera vai varu tikt galā pati?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 15. aprīlis 05:36
Dakteris Kociņš atbild: "Ja mēnešreizes bez redzama iemesla ir ilgāk par 10 dienām, tad labāk konsultēties ar ārstu. Tam var būt dažādi cēloņi un tādejādi var sekot dažādas rīcības taktikas - no nogaidošas līdz aktīvai ārstēšanai."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 03:45
Kas ir dermoīdā cista un ko ar to darīt?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 15. aprīlis 06:05
Dakteris Kociņš atbild: "Tas ir olnīcas embrionālo audu audzējs.Vairumā gadījumu labdabīgs.Ja tas netraucē un dinamikā nav vērojama tā palielināšanās,tad var piekopt nogaidošu taktiku.Ja audzējs palielinās,vai ir par cēloni dažādām sūdzībām,tad veic operatīvu ārstēšanu. Operāciju veic saudzējoši,lai saglabātu veselos olnīcas audus."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 15. aprīlis 23:15
Kā es varu palielināt savu progesterona līmeni?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 16. aprīlis 05:31
Dakteris Kociņš atbild: "Šim nolūkam ir radīti vairāki preparāt, kuri ir nopērkami aptiekā pēc ārsta receptes uzrādīšanas.
Preparāti ir dažādi un to pielietošanas shēmas dažādos sievietes problēmu gadījumos (neauglība, grūtniecības pārtraukšanās draudi, sāpīgas mēnešreizes, menopauzes problēmas, onkoloģiskas saslimšanas...) arī ir atšķirīgas."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 01:10
Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 17. aprīlis 07:05
Dakteris Kociņš atbild: "Šādā jautājumu profesionālāku palīdzību jūs noteikti saņemsiet pie urologa."





Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 22:59
Kadas tejas dzert olnicu iekaisuma gadijuma?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 16. aprīlis 23:01
Kādas ir sekas, kad ir plēsts krūts muskulis pie sirds?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 17. aprīlis 07:13
Kas notiek ar sievieti, kad izoperē olnīcas?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 17. aprīlis 20:44
Dakteris Kociņš atbild: "Tad sievietei iestājas menopauze un organismā norisinās visi tie procesi, kas notiek ja olnīcas pārstāj darboties fizioloģiski. Ja šāda operācija ir veikta jaunos gados, tad noteikti būtu jāapsver jautājums par hormonu aizstājējterapijas (HAT) uzsākšanu."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 17. aprīlis 07:16
Vai lietojot dzelzs tabletes var palielināties mioma?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 17. aprīlis 20:42
Dakteris Kociņš atvild: "Nedomāju, ka mioma var palielināties dzelzs preparātu ietekmē. Visticamāk,ka tieši mioma ir iemesls tam, kāpēc radies dzelzs deficīts un tas jāuzņem papildus. Katrā gadījumā, ja ir dzelzs deficīta mazasinība, tā noteikti jāarstē unm ja pastiprinātā dzelzs zuduma cēlonis ir mioma, kas izsauc pastiprinātu asins zudumu, tad jādomā, kā šo zudumu samazināt vai pārtaukt. Jāveic miomas operatīva vai medikamentoza miomas izraisīto simptomu ārstēšana."





Dzēst
Atbildēt

Anda Leiškalne2013. gada 17. aprīlis 21:26
Par olnīcu iekaisumu ārtēšanu ar tējām Dakteris Kociņš attbild: "Pirmkārt jānoskaidro, vai sūdzību cēlonis ir olnīcu iekaisums un, ja tā, tad labāk no iekaisuma atbrīvoties ar spēcīgākiem līdzekļiem kā tejas."

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 18. aprīlis 02:32
Vai menopauzes laikā var būt smērēšanās? Tā ir norma vai jāiet pie ārsta?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 22. aprīlis 22:39
Ar vīru gribam bērniņu. Daktere teica, ka mani cikli esot bez ovulācijas. Sāku dzert Prefemin. Tagad manas mēnešreizes pastiprinājušās. Esmu satraukta. Vai tas ir normāli? Varbūt ir kāds cits labāks dabisks ovulācijas veicinātājs?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 23. aprīlis 07:21
Dakteris Kociņš jautājumā par smērēšanos menopauzes laikā atbild: "Ja smērēšanā ir vienreizēja un pāriet dažu dienu laikā, tad visticamāk, ka tās cēlonis ir kāda sadzīviska mikrotrauma un tad uztraukumam nav pamata. Ja asiņainus izdalījumus vēro atkārtoti, tad noteikti jādodas pie ārsta, lai atklātu to avotu. Pamatā šāda piesardzība nepieciešama onkoloģisko slimību agrīnai atklāšanai. Jo ātrāk tiek uzstādīta diagnoze,jo veiksmīgāka un efektīvāka ārstēšana."

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 23. aprīlis 07:28
Jautājumā par "Prefemin" dakteris Kociņš atbild: "Tas ir ļoti maigs dabisks līdzeklis un palīdz vieglu funkcionālu problēmu gadījumā un to var izmantot kā pirmo soli, pirms veic pilnvērtīgāku izmeklēšanu. Ar šo līdzekli kaitējumu veselībai izdarīt ir gandrīz neiespējami. Ja anovulācija stabila un ilgstoša, tad jāmeklē cēlonis un terapijai jāpievēršas nopietnāk."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 30. aprīlis 01:11
Vai dzerot raspodiņu tēju var veicināt bērniņa ieņemšanu?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 1. maijs 05:57
Vai dzemdes kakla audzēju var redzēt sonogrāfijā?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 1. maijs 06:10
pirms paris dienam man paradijas ciets sapigs bumbulis kruts gala...esmu loti satraukusies.....vai tas var but kkas slikts?....varbut ir kads veids ka vinu varetu samazinat....esmu padsmitgadniece tpc es gribetu lugt padomu..... pie ginekologa neesmu bijusi....krutis man ari nav no lielajam....bet uztraukusies esmu loti.....

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 1. maijs 06:19
Jautājums par yarina iespējamiem blakusefektiem/defektiem:
1) man yarina hormontabletes izrakstīja ginekologs, jo pēcējo pusgadu mēnešreizes ir patiesībā nevis 1x mēnesī, bet gan +/- 1x kādos 3 mēnešos;
2) asinsanalīzes, hormonnanalīzes itkā nekādus vismaz man saprotamus un analīžu lapā atzīmētas/izceltas novirzes no normas neuzrāda;
3) pārbaudīju aknas, tur arī itkā viss ir ok; vairogdziedzera hormons (T3 kopējais) laikam varētu būt bišku lielāks (norma ir 1.1, man ir 1.0);
Tad nu tā... es domāju un nevaru izsvērt, vai dzert tabletes vai nē... Jo es jau tāpat neesmu nekāda mazā/smalkā meitene - uz 1.75 es sveru tā 70-72kg - daudz skrienu un sportoju, nedēļā vidēji noskrienu ap 30+km....
Un man būtu vienkārši "užas" tagad itkā "veselības vārdā" pieņemties svarā vēl par kādiem 5kg.
Tāpēc jautājums - vai svara pieaugums turpina būt hormontablešu blakusefekts vēljoprojām, vai arī tagad tās tabletes ir pilnveidotākas un vairs nav tik traki????
AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 2. maijs 08:23
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti dzemdes kakla audzēja diagnozi stāda lietojot onkocitoloģiju, histoloģisko izmeklēšanu un kolposkopiju, kā arī vizuāli apskatot dzemdes kaklu. Ultrasonogrāfijā redzamas jau stipri vēlīnas audzēja stadija un tā ir kā palīgizmeklēšanas metode, kas reizēm palīdz noteikt audzēja plašumu.
Izmantojiet valsts apmaksāto dzemdes kakla vēža skrīningizmeklēšanu!"

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 2. maijs 08:28
Dakteris Kociņš atbild: "Jūs esat dikti aizrāvusies ar savu analīžu pētīšanu. Neredzot Jūs un neuzdodot atsevišķus, specifiskus jautājumus, nevaru pateikt, vai Yarina ir tas preparāts, ko būtu nozīmējis arī es. Varu vien pateikt, ka tas ir labs hormonālās kontracpcijas līdzeklis sievietēm ar nedaudz izteiktām virīlām pazīmēm un ūdens aiztures problēmām.
Jūsu auguma un svara attiecības nenorāda, ka uzsākot lietot šo līdzekli Jums būtu liels risks pieņemties svarā.
Tomēr, lai zinātu-kā būs- ir jāsper kāds solis, bet nevis gari jādiskutē un jāpārbauda analīzes.
Iesaku sākt lietot tabletes un tā jūs vislabāk uzzināsiet, vai tās ir piemērotas. Ja izrādās, ka tomēr nē, tad tablešu lietošanu var pārtraukt jebkurā brīdī. Vienīgais, kas var būt nepabeidzot iesaiņojumu, ir ārkārtas menstruāla tipa asiņošana un tālāk viss būs kā iepriekš."

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 2. maijs 08:33
dakteris Kociņš atbild: "Spriežot pēc rakstītā, nekas ārkārtējs nevarētu būt noticis. Visticamāk, ir nobloķējies kāda dziedzera (piena, sviedru, tauku) izvads, kurš izpaužas ar iekaisumu un sāpīgumu. Problēmai pašai vajadzētu atrisināties tuvākajās dienās. Ja tā nenotiek, tad konsultēties ar ģimenes ārstu."





AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 9. maijs 03:01
DakterisKociņš atbild: "Domāju,ka ir vērts pagaidīt līdz nākošajām mēnešreizēm.Ja izdalījumi nedaudz un pēc mēnešreizēm vairs par sevi neatgādina,tad var nomierināties,Ja paliek spēcīgāki vai nepāriet,tad labāk konsultēties pie ārsta."





AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 14. maijs 04:55
Kad nevar taisit ginekologiskas masazas?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 15. maijs 01:51
Dakteris Kociņš atbild: "Ginekoloģiskās masāžas nevar veikt pie onkoloģiskām ginekoloģiskām saslimšanām un akūtiem iekaisumiem. Pārējās kontrindikācijas ir stipri nosacītas."





AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 16. maijs 23:31
Kā mainīt domāšanu, lai nesaslimtu ar audzēju pa sieviešu līmiju?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 27. maijs 06:59
Kā veic ginekoloģisko masāžu?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 27. maijs 07:08
Par domāšanas maiņu dakteris Kociņš atbild: "Uz šādu jautājumu ar dažiem teikumiem atbildēt ir gūti un varbūt pat neiespējami(vismaz man. Šī tēma ir vairāku grāmatu vērta."
Brauciet ar savu jautājumu pie daktera un visticamāk saņemsiet tieši sev un tieši šim dzīves momentam vajadzīgāko padomu vai varbūt jautājumu pārdomām.

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 30. maijs 01:13
Ja ir stavokli un uzstajies uzskaite vai drikst veikt abortu?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 31. maijs 07:06
Dakteris Kociņš par abortu: "Izlemt šo jautājumu sieviete ir tiesīga līdz 12 grūtniecības nedēļai. Tas ir gūtniecības laiks, līdz kuram mūsu valstī drīkst vekt tās pārteaukšanu. Nav svarīgi, vai sieviete ir, vai nav stājusies grūtnieču uzskaitē."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 3. jūnijs 02:59
Man ir polips dzemdes dobumā. Ir taisīta gan abrāzija, gan historezoskopiju. To pirmo ļoti nožēloju, bet ja no ARS daktere ar vārdu nosūta steidzamā kārtā, tad nācās vien pakļauties. Tikai pēc tam lasu - jaunām sieviētem pirms bērniem abrāziju veikt ir ļoti riskanti..šoks. Laikam tāpēc, ka neesmu arī hormonu piekritēja (uzskatu, ka hormoni ļoti sačakarē organismu), polips pēc 2 gadiem atkal liek par sevi manīt un dakteri visi kā viens - jāiet griezt ārā. Mani interesē - vai tiešām vienīgais veids kā no tā atbrīvoties ir ar operācijas palīzību, pēc tam jādzer hormoni vai jaliek spirāle, kas nomāc menešreizes...?? Pie tām, kurām ar nākamajām mēnešreizēm tas noārdās, acīmredzot nepiederu. No vienas paziņas dzirdēju, ka viņai polips uzsūcies no antibiotikām un sildīšanas procedūru kursa nedēļas garumā 1.slimnīcā, man gan neviens dakteris nekādu citu alternatīvu kā vienīgi operāciju piedāvajis nav. Vai jums ir zināmas vēl kādas alternatīvas pirms liekos uz operācijas galda trešo reizi savos 30 gados?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 3. jūnijs 12:09
Dakteris Kociņš atbild: "Mani uzskati nedaudz atšķiras no vispārējiem un nevaru tādēļ piekrist, ka abrāzija ir kas ļoti nepareizs. Dažkārt histerorezektoskopijas rezultāti var būt sliktāki kā pēc abrāzijas.
Domāju, ka pirms katras manipulācijas pirmkārt ir jānoskaidro mērķis un ko ar to vēlas panākt. Ja polīps nekādā veidā netraucē, tā izmēri nav lieli un uzvedība neliek satraukties, varbūt nemaz nav no tā tik steidzami jāatbrīvojas. Ikdienā nākas bieži konstatēt endometrija polīpus, bet dažkārt pareizāk ir tos pavērot. Taču tā kā tas ir jūsu polīps, tad kopā ar savu ārstu arī izlemiet.


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 4. jūnijs 09:24
Vai grutniece drikst sauloties?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 5. jūnijs 02:59
Man ir veikta laparoskopija pirms gada un bez rezultātiem. Pēc operācijas daktere teica, ka saaugumi esot izveidojušies vietā, kur nebija iespējams piekļūt šīs operācijas laikā. Tā kā ar vīru vēlamies bērniņu, tad piedāvāja veikt mākslīgo apaugļošanu. Vai manā gadījumā pastāv iespēja, ka dr. Kociņš var palīdzēt?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 6. jūnijs 01:19
Par ko liecina stipra asiņošana un asins recekļi no dzemdes?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 6. jūnijs 07:39
Dakteris Kociņš atbild par laparoskopiju: "Lai sniegtu atbildi, nepieciešams vairāk informācijas. Svarīgīgākais ir jautājums par olvadu caurlaidību un pašreizējā periodā - par kāda iekaisuma klātbūtni. Šādos gadījumos pareizāk ir konsultēt klātienē, jo ļoti daudz informācijas sniedz tiešs kontakts un saruna ar pacienti."


AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 6. jūnijs 07:46
Dakteris Kociņš atbild par spēcīgo asiņošanu: "Par nepieciešamību doties pie sava ginekologa, lai noskaidrotu, kurš no daudziem dzemdes asiņošanas iemesliem šīs sūdzības izsauc tieši jums."


AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 6. jūnijs 07:50
Dakteris Kociņš atbild par sauļošanos: "Grūtniece ir tāds pats cilvēks kā visi cit, kuras ķermenī attīstas jauna dzīvība. Pēc manām domām grūtniecībai nevajadzētu būt cilvēku ierobežojošam. Ja vien nav kād īpaši grūtniecības sarežģījumi, kas patiesībā ir samērā reti, tad neredzu iemeslus, kādēl grūtnieces nevarētu uzturēties saulē, peldēt, braukt ar velosipēdu, lidot ar lidmašīnu, dzīvot dzimumdzīvi u.c...
Protams visas šīs nodarbes ir pieļaujamas tikai tad, ja pašai grūtniecei tas ir patīkami un sagādā prieku."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 7. jūnijs 09:23
Sveicināti..griežos pie Jums ar jautajumu.

Jau vairak ka gadu ar viiru cenšamies tikt pie mazulja. Bet nekadi nesanak.
Man ir viens berns no iepriekšējam attiecībam, mazam 2gadi.
Pec dzemdibam visas analizes bija katastofalas, bet beidzot visas esot labakas par labākām, bet tomer nekadi netiekam pie berninja.

Lēnam saku padoties un nezinu vairak ko iesakt.
Ko jus varetu ieteikt..Varbut tiesam ta ir vira veselibas vaina..?!?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 7. jūnijs 22:46
Dakteris Kociņš atbild: "Uz šādu jautājumu labāk ir atbildēt klātienē pēc iepazīšanās ar pacientes patreizējo stāvokli. Labā ziņa visā šajā stāstā ir tā, ka jums ar vīru ir un noteikti var arī turpmāk būt kopēji bērni."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 9. jūnijs 13:03
Jau ilgu laiku man kreisajā krūtī ir bumbulis sākumā bija mazs , bet tagad jau ir krietni lielāks un es tagad vēl esmu stāvoklī uin tiešām nezinu ko darīt vai tas nekaitēs mazulim ?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 8. augusts 07:28
Vai olnīcu cista ir jāoperē?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 11. augusts 09:50
Kā neiedzīvoties mastopātijā?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 12. augusts 03:22
Vai pieaugusi sieviete drikst mazgat vaginu no iekspuses?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 12. augusts 09:37
Par maksts mazgāsānu dakteris Kociņš atbild: "Ja problēmas sagādā nepatīkami izdalījumi, tad parasti ir traucēta maksts ekoloģija. Vairumā gadījumu iemesls tam ir pienskābo baktēriju nespēja tikt galā ar saviem uzdevumiem. Tās vairs nespēj saražot pietiekami daudz pienskābi un citas vielas, kas pasargā maksti no citu mikroorganismu izraisītiem iekaisumiem. Lai pienskābām baktērijām palīdzētu, iesaku lietot intīmas ziepes, kas satur pienskābi un ar tām kārtīgi apstrādāt maksts iekšpusi. Pēc tam vajadzētu šīs ziepes atstāt makstī. Ziepēs esošā pienskābe veiks sava veida dezinfekciju, jo tā ir patīkama tikai pienskābām baktērijām, bet pārējiem mikroorganismiem var būt iznīcinoša.
Pērkot intīmās higiēnas līdzekļus iesaku paskatīties aprakstā, vai tie satur pienskābi."

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 13. augusts 01:56
Par olnīcu cistu dakteris Kociņš atbild: "Taktika atkarīga no cistas veida un uzvedības. Pirmkārt, jānoskaidro,kas tā par cistu un kāds ir risks, ka tā varētu būt ļaundabīga. Ja tāda riska nav, tad var lietot nogaidošu taktiku un tā tas ir vairumā gadījumu."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 13. augusts 02:01
Vai no pastiprinatas vairogdziedzera izdales var iestaties neaugliba?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 13. augusts 02:06
Ko nozīmē paaugstināts interleikīns?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 13. augusts 06:54
Par vairogdziedzera darbību un auglību dakteris Kociņš atbild: "Jebkura endokrīnā dziedzera neadekvāta darbība var izsaukt hormonālas izmaiņas, kuras var traucēt auglību. Taču jāatzīmē - daudz biežāks neauglības iemesls ir pārāk gausa vairogdziedzera darbība un nepietiekama vairogdzidziedzera hormonu izdale. Vairogdziedzera nekoriģēta hipofunkcija var izraisīt jaundzimušā iedzimtas saslimšanas."

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2013. gada 13. augusts 07:00
Par interleikīniem dakteris Kociņš atbild: "Atbildēt uz šo jautājumu nav viegli, jo ir vairāki interleikīnu veidi un tie pamatā ir organisma imunitāti nodrošinošo šūnu (limfocītu,makrofāgu) augšanu nodrošinošais faktors. Parasti šīs šunas organismam vairāk ir nepieciešamas gadījumos, kad jācīnas ar infekcijām alergēniem vai arī stresu. Ļoti, ļoti vienkāršotā variantā varētu teikt, ka interleikīnu daudzuma paaugstināšanās liecina par kādā organismam nepatīkama faktora klātbūtni, kas pamudinājis to gatavoties cīņai, lai sevi pasargātu."


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 14. augusts 09:55
Kādi ir endometriozes simptomi?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 1. septembris 04:08
USG (17 nedelas) konstateja zemu novietotu placentu (mugurejaa gulja). No arstes neko nesapratu, galigi neizveidojas kontakts. Ko tas nozimee? Vai tas nav bistami utt. Paldies.
Un vel - pie placentas gatavibas pakapes atzimeta nultā (0-ā) - viszemākā. Vai tad tas nozīmē, ka man placenta vēl nefunkcionē?! Vizite pie ginekologa man tikai pec 3 nedelam, vispar neko nesaprotu :((((((


AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 25. septembris 00:16
Kad dzemdībās veic amniotomiju?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 25. septembris 10:49
Dakteris Kociņš atbild: "Amniotomija - augļa ūdens pūšļa atvēršana dažkārt lietota, lai ietekmētu dzemdību procesu vēlamā virzienā. Parasti augļa ūdens pūslim būtu jāplīst pie dzemdes kakla pilna atvēruma, sākoties otrajam (izstumšanas) dzemdību periodam. Vairumā gadījumu gan tas notiek ātrāk. Ja tas nav noticis, tad šis ir brīdis, kad būtu vēlams atvērt amnija pūsli.
Vēl amniotomiju lieto dzemdību darbības ierosināšanai. Ja nepieciešams inducēt dzemdības, tad amnija pūšļa atvēršana var izsaukt dzemdību darbības sākšanos jau pēc pavisam neilga laika.
Dažkārt dzemdību laikā ir situācijas ( mainās augļa sirdstoņi, asiņaini izdalījumi. neregulāra, vai nekoordinēta dzemdību darbība....), kad amniotomija ir ātrs un vienkāršs problēmas risinājuma veids.
Šīs manipulācijas nepieciešamību izvērtē speciālists, kurš vada dzemdības."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 26. septembris 02:00
Labdien..man ir tads jautajums dakterim.
Mes ar viru jau labu laiku gribam otru mazuli..bet..nekas mums nesanak.Biju pie arsta,izmeklejos,teica ka man ir viss kartiba viss ir smuki.Bet man pašai uztrauc tas ka apmeram desmit dienas pirms menešreizem loti sak sapet mugura,šausmigi izdalijumi(tadi ka biespins),maksti dedzina,gibas kasit,pat lidz asaram :(( Es gan sveces lietoju,gan kremus bet nekas nepalidz. Menešreizes beidzas un viss pariet...lidz nakamajam menešreizem. Es nezinu ko darit,agrak man ta nebija,sakas aptuveni gadu atpakalj,un es jau saku domat ka varbut tas var traucet bernu ieņemšanai?? Ka jus domajat kas tas var but? Un ko varat man ieteikt?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 27. septembris 00:23
Dakteris Kociņš atbild: "Domāju, ka visam pamatā ir neatrisinātas, varbūt pat neapzinātas psiholoģiskas problēmas.Šī tēma ir diezgan plaša un iemesli var būt dažādi.Tādēļ pareizāk būtu izskatīt tieši jūsu jautājumu atsevišķi un es to nevēlētos darīt ar datora starpniecību. Svarīgi, lai Jūs pati nonākat pie tikai Jums derīgām atziņām."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 27. septembris 07:38
Vai spirāles ievietošana padara garākas menstruācijas?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 27. septembris 10:43
Dakteris Kociņš atbild: "Ja tā ir parastā varu saturošā spirāle, tad mēnešreizes vairumā gadījumu kļūst ilgstošākas un un apjomīgākas. Pavisam cita lieta ir ar levonorgestrelu saturošām intrauterīnām sistāmām MIRĒNA. Tad vairumā gadījumu mēnešreizes, ļoti samazinās apjomā un var pat pilnīgi iztrūkt, bet vispārējais organisma hormonu līmenis tiek ietekmēts pavisam nedaudz. Atšķirības iemesli saistīti ar kardināli atšķirīgo iedarbības mehānismu ."


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 30. septembris 07:13
Man jau kopš padsmit gadu vecuma ir ļoti spēcīgas un ilgas mēnešreizes. Cikls regulārs, bet asiņošana 7-8 dienas, pie tam piecas pirmās ļoti spēcīga (reizēm jālieto reizē gan tampons, gan pakete - un jāmaina ik pa stundai abi divi, naktī jāceļas augšā pāris reizes, lai mazgātos, brr!!). Tas ir grūti gluži tehnisku iemeslu dēļ - strādāt un atrast iespēju tik bieži skraidīt uz tualeti... Plus sāpes, milzīgs nogurums, bāla sejaskrāsa un miegs!!!! Tantīšu stāsti, ka tas pāries pēc dzemdībām neiepildijās, viss ir tieši tāpat kā vislaik. OK nelietoju, un citādi esmu praktiski vesela.
Vai ir kāds cits līdzeklis, izņemot hormonālās tabletes? Par to esmu lasījusi, bet vēl vēlētos pāris bērneļus savā mūžā un dikti negribu rīt hormonus...

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 1. oktobris 07:24
Dakteris Kociņš atbild: "Domāju, ka arī Jūsu bailes no hormonu tabletēm ir "tantīšu stāstu" izsauktas. Vairums no Jūsu aprakstītajām sūdzībām bieži veiksmīgi koriģējas hormonālām tabletēm. Man kā ginekologam nav zināmas kādas nozīmīgas blaknes, kas pēc šo tablešu lietošanas varētu kaitīgi ietekmēt nākotnē plānotās grūtniecības. Toties es zinu ļoti daudz pozitīvas īpašības, kuras ievērojami varētu uzlabot jūsu dzīves kvalitāti, tai skaitā arī seksuālo veselību. Protams, pirms lēmuma pieņemšanas jākonsultējas ar ārstu, kurš arī izrakstīs atbilstošāko preparātu un informēs par tā lietošanu.
Pirms ko noliegt, ieteiktu pamēģināt pašai. Ja Jums šo līdzekļu lietošana rada nepatīkamas sajūtas, tad jūs to varat pārtraukt jebkurā brīdi, pat pēc dažu tablešu izdzeršanas. Vienīgais sarežģījums tad būs - neplānota menstruāla tipa asiņošana.
Šī, protams, ir simptomātiska pieeja. Iespējams, menstruālā diskomforta iemesls slēpjas kādā polīpā, iekaisumā, saaugumos, vai vienkārši Jūsu uzvedībā.
Lai izdodas atrast veiksmīgāko problēmas risinājumu!"


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 30. septembris 22:49
Labrīt!
Vai pretsāpju līdzekļi, kas tiek pielietoti risinot stomatoloģiskas problēmas ir vai nav kaitīgi gaidāmajam mazulim? Kurā grūtniecības posmā tad vislabāk labot zobus - kad tas mazāk ietekmē?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 1. oktobris 07:33
Dakteris Kociņš atbild: "Zobus jālabo bez kavēšanās, kad tas nepieciešams. Vēlams vēl ilgi pirms sāpēm un iekaisuma attīstības. Jācenšas pēc iespējas izvairīties no tādām situācijām, kad būtu jālieto pretsāpju līdzekļi. Grūtniecības laikam nav sevišķi lielas nozīmes - tas nav iemelsks atlikt zobu ārstēšanu. Tas vairāk atkarīgs no pašas grūtnieces noskaņojuma un vēlmes sakārtot savu mutes veselību un likvidēt fokālās infekcijas perēkļus,kas jebkurā laikā var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecības norisi, palielināt infekcijas risku dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Tieši neārstēta infekcija var izrādīties bīstamāka gan māmiņai, gan mazulim."
Nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus, kurus parasti nozīmē kādu sāpju ( tai skaitā ari zobu) gadījumā neiesaka lietot pēc 30.grūtniecības nedēļas.


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 2. oktobris 00:47
Cik atri pec miomas var palikt stavokli?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 3. oktobris 02:51
Dakteris Kociņš atbild: "Nav skaidrs, kā tas domāts - pēc miomas.
Ja dzemde un ķermenis ir pietiekami veseli, tad grūtniecība ir iespējama arī ja dzemdē ir pat ļoti ievērojami miomas mezgli, bet tas jāskatās individuāli.
Ja ir veikta konservatīva miomektomija, tad ieteiktu ieklausīties operējušā ārsta rekomendācijās."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 2. oktobris 23:45
Labdien! Laproskopoijas operācijā tika konstatēs, ka viens olvads ir necaurlaidīgs, ka ir dzemde ar adenomiozes pazīmēm. Jautājums ir vienkāršs - vai ar šādu diagnozi ir iespēja palikt stāvoklī. Tai pat laikā - hormonu rādītāji teju ideāli, pārbaudīts arī partneris, ovulācija notiek, ir bijuši 2 cikli, kad tika lietoti stimulējošie medikamenti, bet bez rezultāta, tas ir grūtniecības. Vai tiešām necaurlaidīgais olvads pie vainas un adenomioze?
Paldies!

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 3. oktobris 04:44
Dakteris Kociņš atbild: "Ja jāizdara slēdziens pēc Jūsu rakstītā, tad grūtniecību ir iespējams ieņemt arī dabiskā ceļā. Taču tas var nenotikt tik ātri kā tad, ja nav nekādu endometriozes izraisītu sarežģījumu. Ja caurlaidīgs ir tikai viens olvads, tad lielāka iespēja ieņemt grūtniecību ir tikai katru otro mēnesi."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 4. oktobris 08:43
Es neko nezinu par dzemdībām, tikai domāju, ka kaut kad jau tos bērnus vajadzētu :)
Bet, jo vairāk lasu, jo vairāk saprotu, ka nafig..

Plīsumi un griezumi.. tas viss notiek tur iekšā?? Nopietni? Tev vienkārši iegriež ar skalpeli? Vai tur saplīst.. tipa aiziet tā kā pa vīli? un ārpusē arī viss plīst?
Tās taču ir tādas sāpes, ka vispār vāks..
Kā vispār kaut ko tādu var paciest, nedomāju, ka tas ir tā vērts..

Priekš kam tādas sāpes ir jācieš? Es nu laikam negribētu būt māte varone.. es nopietni nesaprotu.. kāpēc visas netaisa ķeizarus, bet pa trīsdesmit stundām mocās trakāk kā koncentrācijas nometnēs.. un pēc tam staigā ar saplīsušu kājstarpi..??

Tā anestēzija vispār kaut ko palīdz?

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 12. oktobris 10:02
Vai dakteris Kociņš Limbažos pieņem arī sestdienās?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 13. oktobris 11:10
Dakteris Kociņš atbild: "Tas notiek tikai neatliekamos gadījumos, kad konsultācijas un palīdzības atlikšana var nodarīt kaitējumu pacienta veselībai."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 17. oktobris 10:59
Man ir jautājums.Man 9.09 atklāja labās olnīcas cistu 6.4cm liela man lika pagaidīt trīs mēnešus un iet uz atkārtotu pārbaudi,bet es nesaprotu kāpēc man jāgaida tik ilgi ja neviens nezin cik ilgi man tā cista jau tur ir.Un visu laiku tā cista liek pa sevi manīt.Man sāp vēdera lejas daļa un velk muguras jostas daļu.Vai var just ka cista aug lielāka?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 19. oktobris 11:36
Dakteris Kociņš atbild: "Bieži olnīcu cistas mēdz būt funkcionālas. Tas nozīmē, ka tās pašas pēc kāda laika var pazust. Parasti kontroli nozīmē pēc 2-3 mēnešiem. Šajā laikā var nozīmēt pretiekaisuma terapiju, ja ir pazīmes, ka olnīca ir iekaisīga. Var nozīmēt arī hormonālo terapiju, lai pārtrauktu hipofīzes hormonu ietekmi uz olnīcu. Ja laikā, kad nozīmēta kontrole, cista palikusi lielāka, vai ja tā ir sāpju cēlonis, tad parasti izšķiras par operatīvu terapiju.
Ja Jums ir ļoti nemierīgs prāts un sūdzības, tad varat lūgt, lai ārsts veic apskati ātrāk, kā ieteikts sākumā."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 20. oktobris 08:51
Paldies par atbildi.Es iešu ātrāk pārbaudīties,jo man bail lai tā cista neplīst,jo es vēl neesmu dzemdējusi,bet kādreiz vēlēšos bērniņu.

AtbildētDzēst

Anonīms2013. gada 26. oktobris 09:07
Labdien, man ir 18 gadi, esmu stiprā dzimuma pārstāvis. Jau pirms pāris gadiem viena krūts atšķīrās no otras un bija sataustāms neliels bumbulīts, taču tagad, tas ir kļuvis liels un uzspiežot izdala brūnganus izdalījumus.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 28. oktobris 10:28
Dakteris Kociņš atbild: "Noteikti jāveic citoloģiska izdalījumu pārbaude un krūšu dziedzera ultrasonogrāfija . Ja onkoloģiskie riski ir izslēgti, tad var pievērsties funkcionālo hormonālo problēmu risināšanai."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 27. novembris 06:49
Laparoskopijas cena..ja pec dzemdibam..noslidejusi maksts pr.siena...nedaudz uz aru..a kadu suumu jarekinas??

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 28. novembris 10:09
Dakteris Kociņš atbild: "Šajā gadījumā nav jāveic laparaskopiska operācija. Var veikt maksts priekšējās sienas plastiku. Ja tas tiek veikts valsts programmas ietvaros, tad visi līdzmaksājumi par operāciju un atrašanos stacionārā, ēdināšanu varētu iekļauties līdz Ls 50.
Pirms tam būtu jākonsultējas ar ārstu.I espējams, operācija nemaz nav vajadzīga un sākumā var pacensties problēmu risināt ar speciālu vingrinājumu palīdzību."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 3. decembris 23:33
Cik liela iespēja palikt stāvoklī ja sekss bijis dienu pirms mēnešreizēm?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 6. decembris 09:11
Dakteris Kociņš atbild: "Pavisam neliela, bet iespēja tomēr pastāv. Ja ir kādas nelielas aizdomas un nemierīgs prāts, tad ieteiktu veikt grūtniecības testi 14 dienas pēc coitus."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 6. decembris 09:04
Vai grūtniecības laikā jāmīlējas? Esmu dzirdējusi ļoti pretrunīgus viedokļus.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 7. decembris 08:20
Dakteris Kociņš atbild: "Nekas nav jādara darīšanas pēc, bet, ja šī nodarbe sagādā prieku un patīkamas emocijas, tad kāpēc sev to liegt. Var būt reizes, kad grūtniecība noris ar sarežģījumiem, bet domāju, ka tad ārsts Jūs brīdinās par iespējamiem riskiem."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 6. decembris 09:07
Draudzenes stāstīja, ka grūtniecības laikā jāmasē starpene ar īpašu eļļu - tas palīdzot izvairīties no plīsumiem dzemdību laikā. Kas tā par eļļu un cik tur ir taisnības?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 7. decembris 08:22
Dakteris Kociņš atbild: "Var atrast dažādus veidus, kā sevi palutināt, bet tam, vai šādas masāžas pasargās no plīsumiem dzemdībās, ne visai ticu. Plīsumu profiklaksē daudz nozīmīgāka ir psiholoģiskā komponente."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 7. decembris 11:55
Kā tas ir domāts "psiholoģiskā komponente"? Ko tad darīt no profilaktiskā viedokļa, lai neveidotos plīsumi un audi būtu TIK ellastīgi?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 8. decembris 05:22
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti iegurņa kauli un starpenes audi ir veidoti tā, lai dzemdībās auglis bez grūtībām un netraumējot mīkstos audus varētu brīvi piedzimt. Tomēr cilvēkiem dzīves laikā dažādu notikumu ietekmē veidojas bailes un cita veida bloki. kuri ietekmē dzemdību ceļu saskaņotu atvēršanos.Tad nu auglim, lai piedzimtu, nākas dažās vietās šos ceļus saplēst. Iespējams, ka dažādu ziežu un eļļu lietošana potenciālai dzemdētājai rada pārliecību, ka viņa ir darījusi visu, lai starpene un maksts audi būtu elastīgi un tādejādi būs vairojusies arī pārliecība par savu spēju viegli dzemdēt."


Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 8. decembris 05:29
Vai kad ir piena senite var palikt stavokli?



AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 9. decembris 23:23
Dakteris Kociņš atbild: "Jā! Maksts sēnīšu saslimšanas nepasargā no grūtniecības."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 8. decembris 05:36


Vai miomas embolizāciju apmaksā valsts?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2013. gada 9. decembris 23:21
Dakteris Kociņš atbild: "Atbildi uz šo jautājumu jāmeklē slimnīcā, kur to veic. Iesaku interesēties RAKUS(Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Gaiļezers), Rīgas 1. slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā) "

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 9. decembris 23:05
Priekškam grūtniecēm taisa stafelokoku?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 15. janvāris 05:57
Dakteris Kociņš atbild: "Agrāk veica stafilokokun uzsējumus un jēgas nebija nekādas. Tagad tiek meklēti streptokoki un es domāju, ka rezultāts būs tieši tāds pats- nekāds."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 11. decembris 11:15
Ja grutniecibas laikā ir zems hemoglobīns asinīs, vai ieteicams ķeizargrieziens?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 15. janvāris 06:38
Dakteris Kociņš atbild: "Mazasinība nekādā gadījumā nav indikācija operatīvām dzemdībām. Visieteicamākās tomēr ir dzemdības pa dabīgiem ceļiem."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2013. gada 18. decembris 10:44
Ko darīt, ja 5 menešus nepariet piena sēne?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 15. janvāris 06:40
Dakteris Kociņš atbild: "Jāatrod patiesie problēmas cēloņi un tad jāizvēlas efektīvākie ārstēšanās veidi. Ne vienmēr tas ir viegli."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 2. janvāris 02:32
Vai ir jāuztraucas, ja 2 nedēļas pēc miomas operācijas sākas diezgan vājas mēnešreizes, kas turpinās jau 6. dienu? Paldies un laimīgu Jauno gadu!

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 15. janvāris 05:54
Dakteris Kociņš atbild: "Nezinu, kāda veida operācija ir bijusi, bet pirmajā mēnesī pēc ginekoloģiskām operācijām mēdz būt asiņaini izdalījumi.
Ja nav sāpju un asinu nav daudz, tad var arī nogaidīt."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 15. janvāris 05:51
Kāpēc nākamajā dienā pēc mīlēšanās jūtos tik slikti?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 16. janvāris 09:45
Dakteris Kociņš atbild: "Nezinu , kas esi, kas Tavā izpratnē ir slikti un cik spēcīgas ir nepatīkamās sajūtas. Tikai pēc pēc plašākas informācijas varu mēģināt palīdzēt rast risinājumu."

Dzēst

Anonīms2014. gada 16. janvāris 11:50
Esmu sieviete. 47 gadi. Precēta. Ir divi bērni. Nākamajā rītā parasti jūtos aizpampusi, reizēm sāp galva, grūti koncentrēties darbam. Sekss normas robežās - sliktās sajūtas nevar būt saistītas ne ar tā pārāl lielo ilgumu, kaut kādām perversijām vai alkohola lietošanu.

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 19. janvāris 13:15
sveiki.jau 11menesus neesmu alikusi stavkli. Pusstru gadu atpakal man iznema vienu olvadu,jo bij kkad veidojums. Daktere neteica ka nevareetu palikt stavokli. Vai tiesam nevareesu palikt stavokli?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 20. janvāris 06:13
Dakteris Kociņš atbild: "Ja viens olvads vēl ir saglabājts un ir arī vesels, tad grūtniecība ir iespējama. Ja tā nav iestājusies gandrīz gadu (Jūsu gadījumā), tad ieteiktu vēlreiz doties pie daktera pārbaudīt savu veselību. Iespējams, ka vēlamo rezultātu kavē kāds iekaisums."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 20. janvāris 06:23
Negribas sexu. Vai vainojami hormoni?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 20. janvāris 10:32
Man pēc dzemdībām noslīdējusi dzemde. Ko tur var darīt?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 20. janvāris 23:29
Dakteris Kociņš atbild: "Sākt vajadzētu ar vingrojumiem, kas nostiprina starpenes muskulatūru. Ja problēma funkcionāla, tad būtu jābūt pozitīviem rezultātiem. Ja noslīdējums radies pēc smagām dzemdībām ar plīsumiem , tad, iespējams, ir nepieciešama ķirurģiska korekcija.
Dažkārt sievietes pārspīlē ar noslīdējumu esamību, tāpēc, pirms sākt kādas akcijas, vēlams vēlreiz pārrunāt šo jautājumu ar savu ārstu."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 3. februāris 00:55
Vai drīkst iet pirtī, ja ir mastopātija?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 3. februāris 01:12
Kapec pec dzemdes abrazijas sap olnicas?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 3. februāris 04:07
Dakteris Kociņš atbild: "Nekam nevajadzētu sāpēt. Jāmeklē, vai abrāzijas rezultātā nav aktivējies kāds iekaisums."

Dzēst

Anda Leiškalne2014. gada 3. februāris 04:11
Dakteris Kociņš par mastopātiju atbild: "Ja pirts rituāli ir patīkami, tad šī nodarbe ir pat vēlama. Jo vairāk pozitīvu emociju, jo mazāk vietas kādām kaitēm, tai skaitā arī mastopātijai.
Tieši šādas pašas domas man ir arī ir par sauļošanos un citām aktivitātēm.".

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 4. februāris 04:50
Vai ir kāda progesterona paceļoša pārtika? Kādus produktus man vairāk jāēd, lai dabiski veicinātu progesterona līmeņa celšanos?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 5. februāris 00:59
Par progesteronu dakteris Kociņš atbild: "Pamatā progesterona sintēze (bez grūtniecības) sievietes organismā notiek dzeltenuma ķermenī, kurš veidojas olnīcā pēc ovulācijas. Ja ovulācija nenotiek, vai ir nepilnvērtīga, tad tas rezultējas ar pazeminātu progesterona līmeni menstruālā cikla luteīnajā fāzē. Ja ir mērķis sasniegt progesterona līmeni, kas ir normāls , tad jāpanāk, lai menstruālie cikli kļūtu ovulatori. Anovulācijas cēloņi mēdz būt dažādi un tādēļ arī nav universālas receptes visām sievietēm. Ir dažādi homeopātiski un augu valsts preparāti, kas veic labu cikla korekciju, bet bieži vien bez ķīmijas sasniegumiem tomēr neiztikt."

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 7. februāris 10:20
Vai ārsts var nepamanīt dzemdeskakla vēzi?nezinu vai varu uzticēties savai dakterei,jo manas draudzenes vairs nav,kad viņa gāja uz pārbaudēm,daktere teica ka viss kartībā,taču viņa jutās arvien sliktāk un aizbrauca uz Rīgu,bet bija jau par vēlu.Ari es šobrīd nejūtos labi,ir aizkavējušas mēn,vai ari man meklēt citu ārstu?

AtbildētDzēst

Iveta Krūmiņa-Dzenovska2014. gada 9. februāris 11:03
Labvakar,man mana ginekoloģe grib taisīt lapraskopiju,jo viņai ir aizdomas par endometriozi,jo es griezos ar mazām sāpēm vienā iegurnī,kuras ir reti un man arī nav stipras asiņošanas,man negribas taisīt operāciju, jo es ļoti baidos,sakiet lūdzu vai lapraskopija ir bīstama veselībai un kā pēc viņas ir atveseļošanās?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 10. februāris 03:15
Dakteris Kociņš atbild: "Parasti šo diagnozi uzstāda ar uztriepes paņemšanu no dzemdes kakla. Ja apskatot dzemdes kaklu ar ginekoloģiskā spoguļa palīdzību, nekādas izmaiņas nevizualīzē un citoloģiskā analīze ir normāla, tad ar to izmeklēšana beidzas. Ja konstatē izmaiņas, tad veic papildus izmeklēšanu. Mūsu valstī citoloģiskā analīze ir jāveic reizi 3 gados un ir uzskats, ka tik īsā laikā vēzis nevar attīstīties. Tā tas arī parasti ir, bet jāatceras, ka arī šai slimībai retos gadījumos var būt gan ļoti agresīva un strauja (zibensveida) attīstība un arī slēpta, endofīta (uz iekšu vērsta) attīstība un šādos gadījumos neglābj arī regulāra ginekologa apmeklēšana un analīžu 'ņemšana. Tie gan ir ļoti reti gadījumi un to dēļ netiek izmainīts viss skrīningizmeklēšanas plāns.
Nedomāju, ka neskaidrību gadījumā uzreiz jāmaina ārsts. Pietiks, ja izmantosiet valsts programmas sniegtās iespējas dzemdes kala izmeklēšanā un, ja nav mierīgs prāts, tad var arī ārstam vienkārši pajautāt, kad pēdējo reizi ir ņemtas analīzes no dzemdes kakla un kādi ir bijuši šī izmeklējuma rezultāti."

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 10. februāris 07:13
Dakteris Kociņš atbild: "Pirmkārt, jāuzdod ir jautājums, ko vēlaties iegūt veicot laparaskopisku operāciju. Vai ir kādi funkcionāli traucējumi, kas patreiz nav atrisināmi ar konservatīvu ārstēšanu, vai ir neauglības pazīmes utt.
Ja laparaskopija ir diagnostiska- t.i. tikai apskatās, kas ir vēderā, tad nekādām paliekošām sekām būt nevajadzētu un darba spējām jāatjaunojas jau pēc dažām dienām. Ja veic plašākas iejaukšanās, tad prognoze ir atšķirīga no konkrētā gadījuma.
Par Jūsu ķermeni gala lēmumi Jums jāpieņem pašai. Lai ārsts vēlreiz pamatoti izskaidro ieguvumus no operācijas un arī situāciju, kas radīsies tad, ja no operācijas patreiz atturēsieties. Man, no malas skatoties, grūti palīdzēt izlemt Jūsu vietā."

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 10. februāris 12:13
Labdien, es naktis mostos augsa no ta, ka esmu stipri sasvidusi, ipasi mugura ir pilnigi slapja..tas nav regulari katru nakti, bet paris naktis nedela..vai tas varetu but saistits ar to, ka uzsaku dzimumdzivi?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 11. februāris 00:20
Dakteris Kociņš atbild: "Nedomāju, ka uzsāktā dzimumdzīve ir tik vētraina, ka turpini svīst arī naktī. Drīzāk tas ir kāds satraukums, kas tev traucē mierīgi gulēt un atpūsties."

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 12. februāris 12:42
Sveicināti!
USG konstatēta cista (3x5cm) olnīcā un endometriozes perēkļi uz dzemdes kakla. Nozīmēta laporoskopija. Jautājums - vai iespējams izārstēties bez operācijas ar zālēm? Vai arī operācija ir labākais risinājums? man 31, grūtniecība nav bijusi un tuvākā laikā netiek plānota (nav partnera).

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 14. februāris 01:37
Dakteris Kociņš atbild: "Vēl ir arī trešais jautājums - vai operācija ir noteikti nepieciešama un kādi būs no tās ieguvumi. Jā šīm kaitēm nav klīnisku izpausmju un tās neprogresē, tad var arī pavērot. Cik saprotu, tad Jums nav nekādu norādījumu un sūdzību par neauglību.
Šie minējumi ņemami vērā tikai tad ja tā tiešām ir endometrioze.
Olnīcu cistas mēdz būt dažādas un to labāk var novērtēt ārsts, kurš klātienā veic izmeklējumu, bet ne šādā veidā internetā, pēc pacientes apraksta."

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 14. februāris 03:16
Cik ilgi jaarste olnicu cistas?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 17. februāris 05:33
Labdien!
Man ir 38 gadi. Dažus gadus atpakaļ uzstādija diagnozi- dzemdes mioma. Bet es vēl vēlejos bērnus. Man otrais bērniņš piedzima neiznēsāts. Dzemdības bija smagas. Bet kopš tā laika pagājuši daudz gadi un tad vēlējos, ka varetu risket velreiz.
Bet tad naca paziņojums par miomu.
Lai gan dakteri teica, ka tā netraucē un varu palikt stāvoklī, bet tai pat laikā ieminejās par dzemdes izņēmšanu. Es vairs neizturēju un pārtraucu iet pie ārsta. Ir pagājis nedaudz vairāk kā gads un es neesmu tā arī tikusi pie bērniņa, kā arī pirms četriem mēnešiem man menstruālais cikls kļuva neregulārs 2-3 nedeļas.
Saprotu, ka jāiet pie ārsta, bet vai tiešam nav citas izejas kā dzemdes izņēmšana?

AtbildētDzēst

Anda Leiškalne2014. gada 18. februāris 01:31
Dakteris Kociņš atbild: "Grūti atbildēt nezinot konkrēti Jūsu situāciju.
Gribas ticēt tiem Jūsu dakteriem, kas saka, ka mioma var arī netraucēt iznēsāt grūtniecību. Kā jau esmu vairākkārt atbildējis, tad par operāciju jādomā tad, ja mioma ir ļoti liela, vai ātri augoša, vai izsauc sāpes. vai noved līdz mazasinībai .
Lai gūtu skaidrību, ieteiktu tomēr atkal apmeklēt savu ārstu. 38 gadi ir diezgan daudz, lai pasteigtos un, ja ir kādi nelieli šķēršļi grūtniecības ieņemšanai, tos mazinātu vai novērstu."

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 18. februāris 01:33
Ka parciest nepatikamu gaisu grutniecibas laika?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 18. februāris 07:00
Labdien!
Man ir 38 gadi un divi bērni. Mans otrais bērns piedzima priekšlaikus.
Pirms dažiem gadiem ārsts man atklāja miomu. Vairākas reizes bija tīrīšana.
Es vēlējos vēlvienu bērniņu un ārsts apgalvoja, ka esot iespējams lai gan tai pat laikā tika pieminēts, ka dzemdi vajagot izoperēt. Gāja laiks, bet stāvoklī nepaliku, kā arī pēc atkārtotiem jautājumiem netiku veiktas pārbaudes vai es varu vēl dzemdēt bērnu. Vienīgi tika atkārtots, ka jāizoperē dzemde. Kāpēc? Pēc tā es pārtraucu apmeklēt ārstu.
Pirms dažiem mēnešiem mans mēnešreižu cikls izmainījās. Tas samazinājās 2-3 nedēļas.
Saprotu, ka jāiet pie ārsta, bet vai tiešām nav citu variantu kā tikai tas, ka jāizoperē dzemde?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 19. februāris 01:05
Ko tas nozīmē, ja neesi stavoklī, bet no krūts nāk izdalijumi? Vai tas ir normāli, vai jāsteidzas pie daktera?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 19. februāris 07:06
Dakteris Kociņš atbild: "Ļoti bieži izdalijumi no krūšu dziedzeriem ir atrodami pilnīgi veselām sievietēm. Ja to pēkšņi ir kļuvis vairāk vai savādāki, vai arī ir citas izmaiņas, kas dara nemierīgu prātu, tad patiesības un miera meklējumos labāk doties pie ārsta."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 27. februāris 05:59
Labdien dakteri.Man jums jautajums... Man ir baigais stress, panika, nezinu ko darit. Mēs ar vīru sen gribējām bērniņu(nam no pirmā vīra ir bērns), dzivojam jau kopa 4 gadus. Beidzot es paliku stāvoklī, man tagad ārsts pateica ka ir aptuveni 5 nedēļas. Ārsts pateica ka viss kārtībā vajag tikai nodot analīzes. Nodevu. Pēc četrām dienam man zvana un saka ka man ir hiv pozitīvais. Mēs ar vīru neko nesapratām..var būt tā ir kļūda? Var but kaut kas manā organisma nas kārtība tāpēc viņš tā reaģē? Es nezinu ko darīt? Palīdziet man. Es baidos, needu, negulu.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 27. februāris 10:20
Dakteris Kociņš atbild: "Noteikti jāveic atkārtotas analīzes abiem. Pēc pirmās analīzes nekad nestāda diagnozi, bet veic atkārtotu, padziļinātu izmeklēšanu. Varu pateikt, ka dažreiz grūtniecība provocē viltus pozitīvus HIV rezultātus. Dodieties pie sava ārsta un tas Jums noteikti pateiks, kā rīkoties turpmāk."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 27. februāris 10:48
Labdien,
man analīzēs ir konstatēts paaugstināts vīrišķo hormonu daudzums. Kas iespējams ir iemesls dažādām estētiskām problēmām (pumpas, matu izkrišana). Vai ir vērts to ārstēt ar hormonu dzeršanu vai tomēr iespējami kādi homeopātiski līdzekļi?
Paldies jau iepriekš

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 28. februāris 05:09
Dakteris Kociņš atbild: "Lēmums jāpieņem pašai. Droši zinu, ka antiandrogēnie preparāti sniegs ātru un jūtamu efektu. Par homeopātijas iespējām un efektivitāti jākonsultējas ar attiecīgiem speciālistiem."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 28. februāris 02:51
Labdien.
Es esmu aptuveni 4 nedēļas stavokli. Ja es kontaktējas ar bērnu kuram tiko parādījās vējbaka. Man varetu kaut kā darīt pāri, ko rādīs manas analīzes?
Paldies.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 28. februāris 05:45
Dakteris Kociņš atbild: "Ja nezini, vai esi slimojusi ar vējbakām, tad labāk izvairīties no kontakta ar šādiem slimniekiem. Ja slimība ir izslimota, tad nekas nedraud. Nedomāju,ka ir vērts veikt analīzes."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 4. marts 08:13
Man ir 25 gadi un manas mēnešreizes kļuvušas neritmiskas - asiņošana sākas arī tad, kad tai nebūtu jābūt. Citu sūdzību nav. Man negribētos sākt lietot hormonu tabletes vai likties slimnīcā, kā iesaka mana ārste, jo es jūtos labi un man ir ļoti saspringts darba grafiks. Tuvākajās dienās došos uz ultrasonogrāfisko izmeklēšanu, lai precizētu diagnozi. Ko es vēl varētu darīt savas veselības labā?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 5. marts 01:50
Dakteris Kociņš atbild: "Attālināti atbildēt grūti, jo ne redzu, ne dzirdu Jūs. Iespējams, ka atbilde ir sniegta Jūsu uzdotajā jautājumā. Jāpārskata darba grafiks. Ja nav iespējams slodzi samazināt, tad vismaz jāizdomā, ka mazināt tās ietekmi uz Jūsu organismu vai, kā organismu padarīt spēcīgāku. Tās varētu būt fiziskas aktivitātes, izklaides pasākumi utt.
Ja vienīgā problēma ir menstruālā cikla ritma traucējumi, tad pastāv arī iespēja nedarīt neko un nogaidīt, kad viss pats sakārtosies. Taču šādu taktiku vispirms vēlams apspriest kopā ar savu ārstu."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 6. marts 00:32
Kā apturēt ilgstošas mēnešreizes?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 6. marts 07:17
Dakteris Kociņš atbild:
"Nevaru atbildēt uz šo jautājumu, jo ir ārkārtīgi niecīga informācija par to, kas ir izsaucis ilgstošās mēnešreizes."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 6. marts 00:33
Pec cik menesiem jaiet pie arsta pec konizacijas?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 6. marts 07:15
Dakteris Kociņš atbild: "Pilnīgai sadzīšanai būtu jānotiek 5-6 nedēļu laikā. Tad arī būtu vēlams atrādīt rezultātu."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 13. marts 10:04
Mēnešreizes atkal ir klāt ar neizturamām sāpēm.
Lai sevi leiki nemocītu dzeru Ibumetin, taču gribētos Jums pajautāt, vai tas ir vienīgais veids - zāles, kā tikt galā ar sāpēm? Tās ir tikai pirmajā dienā, nākošajā - nekas. Kad teicu par to savai ārstei, ne pie kādas skaidrības nenonācu. Apmēram pusgadu dzēru Or. kontracepc. tabletes, tad cikls bija kā pulkstens un sāpes arī nebija, taču tad sliktās pašsajūtas dēļ nu jau gadu tās nedzeru, cikls pagarinājies, bet nākušas klāt sāpes...
Nezinu, ko domāt, likties mierā un tai vienā dienā dzīvot no tabletēm pret sāpēm, vai tomēr tam varētu būt kāds izskaidrojums?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 14. marts 06:26
Dakteris Kociņš atbild: "Izskaidrojumi var būt dažādi. (Iekaisums, polīps,
mioma, endometrioze, neiroze .....) Atliek vien
atrast to, kas ir jūsu gadījumā un tad arī
izlemt, kāds ir visērtākais problēmas risinājums.
Varbūt tās tiešām ir OK tabletes. To izvēle ir
plaša un noteikti ir kādas, kuras der arī Jums."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 19. marts 03:37
cik maksa pirma konsultacija grutniecem?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 24. marts 05:35
Kā ārstēt dziļo endometriozi ar dabīgiem līdzekļiem?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 30. marts 12:42
Esmu grūtniecības pēdējos mēnešos un man ir ar vien biežākas sāpes parādījušās zem kreisās lāpstiņas mugurpusē vai analogi - priekšpusē (krūts apvidū). Agrāk tādas sāpes - nepatīkami velkošas - man nebija. Saprotu, ka varētu kaut kas spiest uz iekšējiem orgāniem, bet vai tik augstu? Un parādās sāpes vairāk pēcpusdienā - vakarpusē... Nezinu, pie kāda ārsta man iet, un varbūt, ka tā ir parasta parādība saistīta ar grūtniecību....

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 31. marts 05:03
Dakteris Kociņš atbild: "Varu tikai izteikt minējumu, ka sāpju iemesls ir neiroloģisks. Grūtniecības laikā mugurkaulājā izmainās slodzes un izliekuma pakāpe. Sakarā ar to var parādīties dažādas nervu sāpes. Bieži sāpes mugurā pat var nejust, bet sāpēt tikai priekšpusē. Iesākumā ieteiktu aprunāties ar savu ginekologu un izlemt, ko darīt turpmāk. Iespējams, ka risinājums var būt grūtnieču josta, kura palīdzētu atslogot mugurkaulāju,"

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 21. aprīlis 00:16
Ja man ir mastopātija vai vajag taisīt mamogrāfiju?

AtbildētDzēst

Anonīms2014. gada 23. aprīlis 00:53
Sveiki vēlreiz!
Iepriekš jautāju par paaugstinātu vīrišķo hormonu daudzumu organismā un kā ar to cīnīties. Dakteris Kociņš atbildēja, ka piemēram antiandrogēnie preparāti sniegs ātru un jūtamu efektu. Bet ja pašlaik mēģinu palikt stāvoklī vai šādi preparāti nekaitēs?
Paldies.

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 24. aprīlis 10:11

Dakteris Kociņš atbild: "Ja ir ļoti paaugstināts vīrišķo hormonu līmenis , tad nez vai tā grūtniecība bez korekcijas tik viegli iestāsies.'Dažreiz ir jāpalieto tabletes, kas ne vienmēr ir antiandrogēnie hormoni, bet palīdz nokļūt pie vēlamā rezultāta.,
Dažreiz policistisko olnīcu gadījumā ,lai iegūtu ovulatorus ciklus, pietiek dažus mēnešus lietot antiandrogēnu kontraceptīvu, lai pēc pārtraukšanas, uz kādu laiku,iegūtu ovulatorus ciklus.
Taktika dažādos gadījumos ir dažāda un tā jāizstrādā kopā ar savu ārstu.
Taču gribētu pabrīdināt, ka šis hiperandrogēnais stāvoklis visticamāk Jūs pavadīs visu mūžu un tāpēc svarīgi ir atrast vislētāko un vienkāršāko veidu, kā ar to sadzīvot."

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 1. maijs 04:29
Sveiki! Esmu mazliet noraizējusies par to vai mana grūtniecība noriss kā nākas! Nēesmu Latvijā bet ļoti uzticos dakterim Kociņam un esmu viņa paciente,diemžēl tajā laikā kad esmu Latvijā! Viņš bija tas kas paziņoja ka esmu stāvoklī 3nēdēļas! Nu laiks ir pagājis un man ir iet jau 29. grūtniecības nedēļa! Šeit Īrijā grūtnieču novērošana diezgan nesaprotama! Slimnīcā uztaisa tikai ultrasonogrāfiju un par mani pat neapjautājas! Starp reizēm kad man jādodas uz slimnīcu man ir jāapmeklē ārsts kas ir kā mūsu ģimenes ārsti! Ķeršos vērsim pie ragiem,tas viss ievadā lai jūs saprastu kādā situācijā esmu! :(
Pārbaudot manu urīnu ar kaut kādu strēmelīti uzrādās ka kaut kas nav kārtība,tas saistīts ar manām sudzībam par izdalījumiem kas sākumā bija balti un pec tam jau viegli dzelteni. Ārsts saka ka tas ir normāli bet izdalījumi ir pārāk daudz tādēļ nācās lietot zāles! ārsts izrakstīja man Distaclor uz 5 dienām,pēc tam bija 3 dienas jaievieto tablete un visu laiku jāsmērē smēre Canesten 3 reizes dienā! Uz nedēļu aptuveni bija miers no izdalījumiem,tie nebija tik daudz! Pēc tam atkal parādijās! Gāju atpakaļ pie ārsta,viņa saka neko mēs nevarēsim izdarīt .. izrakstīja man atkal Distaclor uz 7 dienām un jāturpina smērēt tā smēre! Pēc tām 7 dienām man bija jānodod atkal urīns un bija zvans ka ir palicis tikai sliktāk un protams es pati to redzu! Es neko nesaprotu,nezinu ko darīt tālāk! Viņa saka ka tas nēesot bīstami mazulim bet pie dzemdībam bērniņs varot inficēties! Ultrasonogrāfijā saka ka mazulim viss ir kārtība! Pāris dienas atpakaļ veica glukozes testu,tas ari ir normāls! Tie izdalījumi mani biedē. Laiks kad mazulim jānāk pasaulē tuvojas,esmu satraukusies!
Gribu saprast no kā tas ir,visam ir iemesls un šeit uz to nevar atbildēt! Zinu ka dakters Kociņš spēs mani nomierināt,man ir tik žēl ka neatrodos Latvijā un neesmu viņa uzraudzībā! Gribu zināt..vai ja ir pārāk daudz stresa un nomāktības,vai nepareizs uzturs var kaut kā to visu ietekmēt? Kādēļ ir tādi izdalījumi? Māsa teica ka Latvijā to saucot par "Baltiem Ziediem"! Ceru dzirdēt kādu nomierinošu padomu jo nezinu ko darīt! :( Un patiešam diemžēl man ir liels stress gandrīz katru dienu,tas var ietekmēt kaut kā tos izdalījumus vai nodarīt ļaunumu manam mazulim?

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 1. maijs 05:01
Dakteris Kociņš atbild: "Varbūt vienkārši jāpiezvana dakterim, lai viņš visu izskaidro un nomierina, ka nekādas fatālas briesmas nedraud ne pašai, ne bērnam "

Dzēst
Atbildēt

Anonīms2014. gada 6. maijs 12:02
Labdien! Urīna uzsējumā konstatēja 2 baktērijas Escherichia coli un Enterococcus sp.(10 ceturtajā pakāpē), tiks noteikts antibiotiku kurss 10 dienas pastiprinātā režīmā un 3 mēn pēc tam antibiotikas 1 reizi dienā. Plānojam mazuli, vai tas nozīmē, ka jāizsargājas visu šo laiku, vai arī tas ir atkarīgs no konkrēti izrakstītās antibiotikas? Paldies!

AtbildētDzēst
Atbildes

Anda Leiškalne2014. gada 8. maijs 05:23

Dakteris Kociņš atbild: "Ja pirmo reizi konstatēta bakteriūrija, tad nezinu, vai tik ilgi jālieto antibiotikas. Bet,ja tomēr ir tā, tad jāizvēlas tādas,kas nav kaitīgas grūtniecībai."


16 comments:

  1. Labdien, es ar puisi jau gadu nevaram ieņemt berniņu ko mums darit?

    AtbildētDzēst
  2. Dakteris Kociņš atbild:"Nu ir laiks sākt interesēties par neveiksmes iemesliem pie speciālistiem."

    AtbildētDzēst
  3. Labdien .Esmu grutniecibas pirmajos menesos ko daritu ,lai izsauktu spontano? Un neapdraudetu savu veselibu..vai varu lieto lavandas ellu??

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. Kakteris Kociņš atbild:"Varbūt labāk konsultējieties tiesībsargājošās iestādēs par draudošo kriminālatbildību nelikumīgas ārstniecības un nelegāli veikto abortu gadījumos."

      Dzēst
    2. Ir pilnīgi saprotams, ka šī priekš jums nav parasta situācija un šajā brīdī grūti pieņemama. Varētu teikt, ka jūsu dzīvē ir mazāka vai liekāka krīze, ko speciālisti sauc par grūtniecības krīzi. Vēršaties Krīzes grūtniecības centrā un apmācīti konsultanti jums palīdzēs, lai arī kādu lēmumu jūs par nesen ieņemto bērniņu pieņemtu. http://www.krizescentrs.lv/kontakti
      - zvaniet 67227033.

      Dzēst
  4. es pameginasu klingeri tinkturu.

    AtbildētDzēst
  5. Vai tiešām obligāti ir jāveic dzemdes kakla konizācija,ja pēc analīzēm uzrādās CIN1?

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. Dakteris Kociņš atbild: "
      Pēc pirmās atbildes noteikti - nē. Jāseko procesam dinamikā. Ja tas nepadodas konservatīvai terapijai vai progrsē, tad tā ir drošākā izvēle."

      Dzēst
  6. Sveiki. Bija iestajusies grutnieciba man bet 4 nedela man pateica ka grutnieciba ir apstajusies. Veica tirišanu,un slimnica teica izsargaties vajag 3 menesus bet ginekaloge teica 6 menesus. Tagad ir pagajis gads ka neizsargajamies un vel nav iestajusies grutnieciba. Vai ir pamats satraukumam?

    AtbildētDzēst
  7. Labdien ! Mani interese kadam ir jabut progesterona limenim kad sieviete ir stavokli ?

    AtbildētDzēst
  8. Es nevaru saprast un nevaru atrast likumsakarības tam, ka man brīžiem - visnepiemērotākajā brīdī - pārņem nenormāli asas sāpes...Var mēnešiem neks nesāpēt - un tad vienā brīdī - pēkšņi - nenormāli sāp.. :( Ja būtu kāds iekaisums, tad vēl saprastu - tad tas būtu regulāri... Bet tā - es nesaprotu, pilnīgi raudāt gribas. Parasti tas notiek pozā, kur es visvieglāk sasniedzu orgasmu - no aaizmugures. Dažreiz sāpes parādās, kad, liekas, ka max esmu uzbudinājusies un atslābinājusies vai pat pēc orgasma...Nu, ko es nepareizi daru!?!?

    AtbildētDzēst
  9. Man ārste ir nozīmējusi LS un HRS operāciju. (Man ir neauglības problēmu diagnoze) Man radās priekštats, ka nozīmējot šo procedūru ārstei nebija pārliecības par tās liederību. Vai tas ir normāli? Vai dakteris Kociņš vizītes laikā var precizāk konkretizēt operācijas vajadzību?
    Paldies par atbildi jau iepriekš.

    AtbildētDzēst
  10. Labdien! Kaut kur lasīju, ka mioma mēdzot pati samazināties un izzust, iestājoties menopauzei, kad mēnešreizes izbeidzas pavisam. Vai tā ir taisnība? Man ir 4 cm mioma, 47 g.

    AtbildētDzēst
  11. Man vēl nav sākušās mēnešreizes bet no maksts izdalās balti gļotveida izdalījumi tas varētu nozīmēt ka tās tuvojas?

    AtbildētDzēst
  12. Labdien, sakiet lūdzu vai 2.3cm lielu miomu var izoperets ar spinalo anestēziju, ļoti baidos no pilnas anestēzijas. Cik sapratu atrodas intramuskulari

    AtbildētDzēst
  13. Pēc cik ilga laika sākas mēnešreizes ja ielikta zelta spirāle? Pirmās 8 dienas pēc ielikšanas bija rozā izdalijumi nedaudz bet 9 dienā tie ir sarkanāki un daudz vairāk...līdzīgi jau asinīm

    AtbildētDzēst